Facebook Google+ Twitter

Płocki Piknik Lotniczy 2013

1 i 2 czerwca 2013 roku w Płocku odbędzie się coroczna impreza lotnicza w scenerii malowniczego Wzgórza Tumskiego. Płocki Piknik Lotniczy organizowany przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej, objęty jest patronatem Ministra Obrony Narodowej.

Płocki Piknik Lotniczy / Fot. Patryk 'crio' SadowskiOrganizatorzy Płockiego Pikniku Lotniczego przygotowali dla widzów wiele atrakcji, wśród nich pokazy akrobacyjne Petera Besenye'a, który jest jednym z najlepszych pilotów na świecie, Mistrzem Świata w akrobacji samolotowej i zwycięzcą prestiżowych zawodów Red Bull Air Race. Swoje umiejętności zaprezentuje także po raz pierwszy w Polsce "chodząca po skrzydle" Peggy Kreinz.

Płocki Piknik Lotniczy / Fot. Patryk 'crio' SadowskiPiknik Lotniczy w Płocku wyróżnia spośród innych tego typu imprez w Polsce niepowtarzalna lokalizacja i możliwość oglądania samolotów latających ponad Wisłą z wysokiego na 50 m Wzgórza Tumskiego oraz widowiskowo niska akrobacja w wykonaniu mistrzów pilotażu, czyli Air Snake. Jest to bardzo interesujące połączenie slalomu z wyścigiem pomiędzy 5 pylonami rozstawionymi w powierzchni Wisły.

Płocki Piknik Lotniczy / Fot. Radosław DziurdziaNa pokazie nie zabraknie również kultowej w Polsce Grupy Akrobacyjnej "Żelazny" z niepowtarzalnymi powietrznymi ewolucjami, a także zespołu „Polskie Legendy Lotnictwa”, czyli Artur Kielak na XA-41 i Jerzy Leń na TS-11 Iskra, którzy stworzą dla widzów niezapomniane i pełne emocji trójwymiarowe widowisko na niebie. Płocki Piknik Lotniczy / Fot. Arkadiusz Pieńkos Dużą atrakcją dla widzów będzie pokazowy zrzut bomby wodnej na Wisłę w pozorowanej akcji gaśniczej przez PZL M18 Dromader oraz lądowanie na Wiśle wodnosamolotu Aviat Husky. Na niebie pojawią się także latające repliki samolotów historycznych, szybowce, spadochroniarze, najmniejszy samolot świata Hummel Bird i wiatrakowce Xenon.

Płocki Piknik Lotniczy / Fot. Hubert DajnowskiGłównym celem Płockiego Pikniku Lotniczego jest edukacja i popularyzacja lotnictwa w jego różnorodnych formach dostępnych niemal dla każdego oraz aktywnego spędzenia wolnego czasu. Wydarzenie odbywające się w Płocku to przekrojowe spojrzenie na historię i zastosowanie lotnictwa.

Płocki Piknik Lotniczy / Fot. Maciej GłowackiUczestniczą w nim zarówno historyczne jak i współczesne samoloty i śmigłowce wykorzystywane w sporcie, rekreacji, ratownictwie, transporcie oraz użytkowane przez siły zbrojne. Impreza ma charakter rodzinnej rozrywki i pozostawi niezatarte wrażenia dla każdego widza, bez względu na jego wiek. Wstęp na Piknik jest bezpłatny.

Płocki Piknik Lotniczy / Fot. Hubert DajnowskiMiejsca Płockiego Pikniku Lotniczego 2013 to Wzgórze Tumskie, Stare Miasto, lotnisko Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej.

http://www.lotniczyplock.pl/#/opikniku/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Żałuję, że nie będę mógł się tam pojawić. Nawiasem mówiąc fotografia dwupłatowca - SUPER ! Jestem ciekaw relacji z tegorocznej imprezy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.