Facebook Google+ Twitter

Płocki sezon kulturalny zapowiada się imponująco

Festiwalowy Płock 2007 - wielkie gwiazdy, wielkie imprezy, wiele festiwali! Prezydent Płocka Mirosław Milewski mówi o imprezach i kulturalnych planach miasta.

Prezydent Płocka Mirosław Milewski Fot. Damian KazakJakich imprez i festiwali możemy się spodziewać w Płocku w tym roku?
– Ubiegłoroczny wyjątkowy sezon festiwalowy, będzie kontynuowany w 2007 r. Być może zostanie nawet wzbogacony. Oczekiwania odbiorców są coraz większe, świat staje się coraz bardziej dynamiczny i dlatego chętnie korzystamy z nowych, ciekawych propozycji. Na pewno odbędą się te imprezy, które cieszyły się bardzo dużą popularnością. Najbliższe, to dość ambitne festiwale, np. muzyki jednogłosowej czy festiwal muzyki chóralnej. Później odbędą się Festiwal Zawodów Filmowych „CineMagic”, Reggeland, piknik romski, festiwal muzyki dance, festiwal muzyki elektronicznej, festiwal sobowtórów, festiwal coverowy. Będą również nowe festiwale, które zadebiutują w tym roku: i tak w lipcu planujemy pierwszy w Płocku kabareton w nowym amfiteatrze, koncert zespołów rockowych z płocką orkiestrą symfoniczną, czy też festiwal piosenki religijnej. Niemal każdy weekend sezonu, począwszy od maja do końca września, czy nawet jeszcze w październiku, będzie wypełniony. Liczymy także na imprezy komercyjne, organizowane przez zewnętrzne agencje.


Jaki jest przewidywany koszt imprez?
– Te imprezy, które miasto współorganizuje, bądź organizuje poprzez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki chcielibyśmy zamknąć w kwocie około 6 mln zł.

Jakie gwiazdy przyjadą do naszego miasta?
– Potwierdzony jest np. Piotr Rubik z "Psałterzem Wrześniowym". Natomiast chcemy ściągnąć supergwiazdę na otwarcie amfiteatru pod koniec kwietnia. Jej nazwiska na razie nie mogę zdradzić.

Które z festiwali będzie najdroższym przedsięwzięciem?
– Największych budżetów wymagają festiwal zawodów filmowych „Cinemagic” i festiwal muzyki elektronicznej. Sporo będzie też kosztować impreza organizowana przez telewizyjną dwójkę i radio RMF FM, która tworzona będzie na wzór ubiegłorocznych „Hitów na czasie”.

Jakie imprezy zostaną zorganizowane w nowym amfiteatrze?
– Nowy amfiteatr jest najnowocześniejszy w Polsce, choć nie największy. Ograniczenie do 3500 osób skłania nas automatycznie do tego, aby nadal największe imprezy odbywały się na plaży nad Wisłą czy na Starym Rynku. Na potrzeby mniejszych wydarzeń amfiteatr jest idealny. Odbywające się tam imprezy będą odpłatne, ale ceny biletów nie będą zbyt wysokie.

Dlaczego w tym roku w sylwestra na Starym Rynku gościły tylko dwa zespoły?
– Sylwestrowe stawki wykonawców są dużo wyższe niż zwykłych koncertów, dlatego uznaliśmy, że nie stać nas na to. Dodatkowo płocczan bawił rodzimy zespół romski, a działalność naszych grup także chcemy wspierać.

Dlaczego zostały odwołane ostatnie imprezy 2006 roku?
– Zostały odwołane, ponieważ opozycja w Radzie Miasta nie zgodziła się na przyznanie środków na ten cel.

Czy imprezowy Płock 2007 będzie porównywalny do 2006 roku? Czy to nie było tak, że te imprezy były „kiełbasą wyborczą”?
– W tym roku na imprezy kulturalne, rekreacyjne, rozrywkowe przeznaczyliśmy jeszcze więcej pieniędzy. Mogę zapewnić, iż festiwalowy Płock 2007 będzie nawet bogatszy niż w roku ubiegłym.

Czy Płock przyłączy się do Opola i Bydgoszczy, i przeciwstawi się gwiazdom grającym z playbacku?
– Na pewno będziemy dążyć do tego, aby koncerty były grane na żywo.

Jak zachęci pan czytelników i turystów, aby przybyli do Płocka?
– Jeśli ktoś przyjedzie do naszego miasta na weekend w sezonie wiosenno-letnim, na pewno trafi na fajną imprezę. Płock ze względu na swą bogatą historię ma wiele zabytków, m.in. Stary Rynek czy katedrę. Unikalną skarpę – najwyższą w Polsce. Oprócz tego muzea – mazowieckie oraz diecezjalne. Do atrakcji należy też płocki ogród zoologiczny, który jest jednym z najpiękniejszych w Polsce.

Zobacz życzenia od prezydenta dla czytelników Wiadomości24.pl:
 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Brawo Damian +

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.02.2007 11:33

Dobre, dobre, dobre :-D "Pociągnij za język swojego prezydenta" :-) Szkoda, że Warszawa nie ma kogo ciągać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super! Plus za dobrze dobrane pytania i zainteresowanie tym, co dzieje się w małej ojczyźnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus, dobra robota

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetne Damian! brawo

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.