Facebook Google+ Twitter

Płockie harcerstwo otwarte dla każdego

W Płocku od 1912 roku funkcjonuje ZHP. Harcerze zachęcają innych, aby do nich dołączyć; nie jest ważny wiek. Harcerzem można być mając 8, jak i 80 lat.

 / Fot. Paulina Łątka- W ZHP nigdy się nie nudzimy - mówi Paulina Łątka, jedna z płockich harcerek. -Często prowadzimy różne akcje, uczestniczymy w uroczystościach i jeździmy na biwaki. W tym roku planowany jest biwak integracyjny z osobami niepełnosprawnymi pod hasłem „Odkrywcy nieznanego Świata”, biwak majowy itp.

Życie harcerza jest bardzo interesujące i zabawne, ale zarazem niezwykle pracowite. W 2010 roku harcerze zorganizują Msze Święte harcerskie, czuwania modlitewne i wiele innych. W roku 2009/2010 zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy, instruktorzy i seniorzy harcerscy będą mogli przygotować się do obchodów 100-lecia harcerstwa, podsumować i zakończyć kampanię "Bohater", a także zagłębić się w tajniki wychowania ekonomicznego. Rok harcerski 2009/2010 będzie przebiegał pod hasłem wychowania patriotycznego i duchowego.

Historia płockiego harcerstwa jest bardzo bogata. W 1912r. powstał pierwszy zastęp skautów, na terenie pierwszego gimnazjum polskiego (w obecnej Jagiellonce). Natomiast w 1915 r. powstała drużyna harcerska im. Tadeusza Kościuszki na terenie drugiego gimnazjum polskiego (obecnej Małachowiance). Płoccy harcerze brali także czynny udział w wojnie, w 1916 r. z Trzeciej Drużyny Harcerskiej wydzieliła się Pierwsza Drużyna Harcerzy Wojennych im. Józefa Piłsudskiego. W 1918 r. harcerze pomagali rozbrajać Niemców.

 / Fot. Paulina ŁątkaDziś można wstąpić do harcerstwa i na wzór swych poprzedników ( m.in Władysława Broniewskiego, Ignacego Gościckiego, Stefana Staszewskiego) uczestniczyć w różnego rodzaju akcjach organizowanych przez ZHP, a przy tym świetnie się bawić.

- Serdecznie zachęcam do wstąpienia do ZHP, tutaj nigdy się nie nudzimy. Niezastąpiona jest także atmosfera i więź stworzona wśród nas. Tutaj można znaleźć prawdziwych przyjaciół - mówi Klaudia Plichta, harcerka z 7 płockiej drużyny harcerek.

Pełna nazwa płockiego harcerstwa brzmi: Hufiec ZHP Płock im. I Dywizji Piechoty

Jego siedziba znajduje się przy ulicy Krótkiej 3.
Godziny otwarcia:
WTORKI 9:00-16:00, CZWARTKI 9:30 - 16:30

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.