Facebook Google+ Twitter

Płockie kolędowanie zakończone

Od 8 do 10 stycznia w płockiej Bazylice Katedralnej odbywało się płockie kolędowanie. W ramach festiwalu wystąpili m.in. Pueri Cantores Plocenses, Krystyna Prońko oraz chór Minstrel. Zobacz relację z wydarzenia!

Zaproszenie na tegoroczny festiwal Płockiego Kolędowania / Fot. Michał WojdaMożna powiedzieć, że płockie kolędowanie ma swoją wieloletnią tradycję. Odbywa się już bowiem od 16. lat. Bazylika Katedralna, która jest gospodarzem festiwalu przyciąga co roku, na początku stycznia wielu płocczan, którzy chcą posłuchać urozmaiconych aranżacji kolęd i pastorałek.

Płockie kolędowanie rozpoczęło się 8 stycznia o godzinie 19. Czwartkowego wieczoru w płockiej Bazylice Katedralnej wystąpił chór Minstrel, który działa w L.O. im. Marszałka Stanisława Małachowskiego. Chór wystąpił wraz z Kameralnym Zespołem Wokalnym POKIS oraz z Kwintetem Dętym Canzona. Artyści wykonali tradycyjne polskie kolędy, ale można było usłyszeć też m.in. "Hark! The Herald Angels Sing" angielskiego kompozytora - Charlesa Wesleya.

Płyta "Z nieba wysokiego" z kolędami płockich chórów Pueri Cantores Plocenses i Puellae Cantantes Plocenses. W ramach Płockiego kolędowania można było usłyszeć utwory właśnie z tego nagrania. / Fot. Michał WojdaDzień później odbył się koncert chórów Pueri Cantores Plocenses i Puellae Cantantes Plocenses zatytułowany "Z nieba wysokiego". Występ promował bowiem ostatnią płytę zespołów o takim tytule. Nie zabrakło także solistów, którzy gościnnie wystąpili również na nagraniu. Zaśpiewali Zdzisław Kordyjalik, Michał Sławecki oraz Piotr Jabłoński. Chóry zaśpiewały natomiast pod dyrekcją Anny i Wiktora Bramskich.

10 stycznia wystawiony został musical Ernesta Brylla i Wojciecha Trzcińskiego - "Kolęda Nocka". Wystąpiła Krystyna Prońko wraz z zespołem Quaya pod dyrekcją Piotra Nazaruka oraz innymi solistami. Kierownictwo artystyczne objął natomiast sam Wojciech Trzciński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.