Facebook Google+ Twitter

Płockie Pogotowie Ratunkowe potrzebuje śmigłowca

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-05 14:47

Filia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Płocku nie może rozpocząć działalności z powodu braku śmigłowca. Inwestycja kosztowała prawie 4,5 miliona złotych i miała rozpocząć działalność na początku maja.

Utrzymanie niewykorzystywanego kompleksu kosztuje co miesiąc ponad 4 tys. złotych. Helikopter dla płockiego ratownictwa obiecał dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie Robert Gałązowski. Nie przekazał go jednak, ponieważ jedyny śmigłowiec którym dysponował został wysłany do Suwałk po tym jak tamtejszy śmigłowiec uległ wypadkowi. W Płocku, na nową maszynę trzeba będzie poczekać nawet pół roku. Płocki teren położony pomiędzy Warszawą, Łodzią i Bydgoszczą pozostaje więc białą plamą na mapie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Tymczasem Płock i okolica należą do regionów o wysokim stopniu zagrożenia. W regionie istnieje ogromny kombinat PKN Orlen, z którego składami pociągów towarowych transportowane są niebezpieczne substancje. Bardzo groźne substancje przewożą także autocysterny ruchliwymi trasami krajowymi - między innymi nr 60 i 62, krzyżującymi się w mieście.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.