Facebook Google+ Twitter

Płoną składy amunicji w Rosji

Jak podaje agencja RIA-Nowosti w pobliżu Uljanowska wybuchł pożar składów amunicji. Zginęła co najmniej jedna osoba, 35 uznaje się za zaginione.

 / Fot. YouTubeJak podaje agencja, nad miastem widać łunę pożaru i słychać wybuchy. Agencja Reuters podała, że co najmniej jedna osoba zginęła, a 35 uznaje się za zaginione. Ewakuowano 3 tysiące mieszkańców pobliskich osiedli.

W drodze na miejsce są już wozy straży pożarnej oraz karetki pogotowia. W bliskim sąsiedztwie składów znajduje się sporo wielopiętrowych budynków mieszkalnych. Z ich okien wyleciały szyby.

Okręg Uljanovsk / Fot. Wikimedia CommonsNatomiast radio Echo Moskwy informuje, że niedaleko miejsca zdarzenia są usytuowane składy z chemikaliami. Na miejsce udaje się już rosyjski minister do spraw nadzwyczajnych.

Z kolei agencja Interfax podaje, że w mieście wybuchła panika. Nie działają telefony komórkowe i komunikacja. Lokalne radio podaje komunikat, by mieszkańcy pozamykali okna i nie wychodzili z domów. Do szpitali trafiają kolejne osoby z ranami ciętymi. Policja apeluje do mieszkańców, by przekazywali do szpitali wodę pitną i bandaże.

TVN24: Płoną składy wojskowe

Zobacz film płonącego składu amunicji:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.