Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11255 miejsce

Płonie platforma w Zatoce Meksykańskiej

Na jednej z platform w Zatoce Meksykańskiej pojawił się pożar, spowodowany eksplozją, do której doszło dziś rano. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy do zatoki wycieka ropa.

Kwiecień 2010. Statki pomocnicze walczą z pożarem platformy "Deepwater Horizon" należącej do koncernu BP / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9d/Deepwater_Horizon_offshore_drilling_unit_on_fire_2010.jpgPo eksplozji w wodzie znalazło się 13 pracowników, mających na sobie kombinezony ratunkowe. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. Jedna osoba jest ranna.

Na miejscu katastrofy są już śmigłowce, samoloty i łodzie, mające na celu ugaszenie pożaru i zabezpieczenie ewentualnego wycieku. US Coast Guard (USCG) podaje, że w chwili wybuchu na platformie nie prowadzono produkcji ropy.

Płonąca platforma należy do firmy Mariner Energy.

Jest to drugi w tym roku wybuch platformy wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej. 20 kwietnia doszło do eksplozji i ogromnego wycieku ropy z podwodnego odwiertu. Platforma "Deepwater Horizon", oddalona o 90 km od wybrzeża, należała dla koncernu BP. Korporacja wydała już ponad 6 miliardów dolarów na walkę z wyciekiem ropy. Szacuje się, że całkowita ilość ropy, która wyciekła, wynosi około 5 mln baryłek, czyli ponad 666 tysięcy ton, co daje 698 milionów litrów ropy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.