Facebook Google+ Twitter

Płótno z krwią Jana Pawła II trafi do sanktuarium w Rokitnie

W Dzień Wszystkich Świętych w sanktuarium w Rokitnie (Lubuskie), odbędzie się przekazanie fragmentu płótna z krwią błogosławionego papieża Jana Pawła II. To relikwia pierwszego stopnia.

Sanktuarium Matki Bożej Rokitniańskiej kawałek płótna z krwią papieża Jana Pawła II przekażą franciszkanie z Rzymu, a osobiście przywiezie je do bazyliki ojciec Azariasz. Relikwia umiejscowiona w złotym relikwiarzu, w chrześcijańskiej klasyfikacji utożsamiana jest jako relikwia pierwszego stopnia.

- To rzecz dla wiernych najcenniejsza - zauważa ks. dr Józef Tomiak, proboszcz i zarazem kustosz sanktuarium. - Przez najbliższy rok podczas niedzielnej mszy świętej będziemy ją błogosławić wiernych. Będzie również możliwość całowania relikwii. - dodaje duchowny.

Uroczystości odbędą się, co zauważa proboszcz, w 65. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich przez Korola Wojtyłę.

W rokitnickiej bazylice umiejscowiony jest Cudowny Wizerunek Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Jest to popiersie Matki Bożej na złoconym tle z charakterystycznym odsłoniętym uchem. Obraz został namalowany na początku XVI w. na drewnie lipowym i jest zapewne częścią większego dzieła mistrzów szkoły niderlandzkiej. W roku 1624 odnotowano uzdrowienie śmiertelne chorego człowieka poprzez dotkniecie wizerunku madonny. Od tego czasu wzrastał kult Matki Bożej. Jako obraz cudowny został uznany przez komisję teologiczną w 1670 r. Rok wcześniej trafił on do Rokitna, miejscowości położonej 12 km na północ od Międzyrzecza przy trasie Poznań - Gorzów Wlkp. Koronację Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej uroczyście dokonano tutaj w 1989 r.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Zbigniew
  • Zbigniew
  • 31.10.2011 11:01

Żeby wiara nie uschła muszą czynić gusła! W Lubelskim według ISKK 30% uczestniczy w niedzielnych mszach!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co i raz będziemy się DZIWIĆ, ileż fiolek, szmatek, chustek, nitek ze złotogłowiu, zelówek zdartych, powłoczek przepoconych, zużytych wenflonów i śladów stóp zeskrobanych z marmuru wierny sługa do kraju wracając, w sepetach przytaszczył.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętam jak na studiach zaśmiewaliśmy się do łez z takiej oto opowieści. Jeden z kolegów był w ZSRR na wycieczce i trafił do jakiegoś mauzoleum Lenina i był tam eksponat - pieniek, na którym Lenin rąbał drewno. Gdzieś z boku była przytwierdzona tabliczka z napisem: "Uwaga! Falsyfikat. Oryginał znajduje się w Leningradzie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niesamowite...

Komentarz został ukrytyrozwiń

O ja cierpię dole...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Giordano Bruno
  • Giordano Bruno
  • 30.10.2011 22:26

Średniowiecze w XXI wieku czyli powrót do przeszłości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
O(+- )
  • O(+- )
  • 30.10.2011 18:41

A jak tam a ampułką krwi u Kubicy .Gdzie ona trafiłas ?Kardynale Dziwisz, czy wiesz coś na ten temat??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.