173668 miejsce

PLS: Zwycięstwo Jadaru na zakończenie 6. kolejki

Wojciech Stępień udanie rozpoczął przygodę z Jadarem Radom. Jego podopieczni pokonali w Bydgoszczy miejscową Delectę 3:1

Siatkarze Delecty Bydgoszcz Martin Sopko (C) i Michal Cerven (P) blokują po ataku Macieja Pawlińskiego (L) z Jadaru Sport Radom podczas meczu ligowego, 5 bm. / Fot. PAP/Piotr UlanowskiW poniedziałek w hali Łuczniczka w Bydgoszczy spotkały się dwie drużyny z dołu tabeli. Radomian w tym meczu poprowadził po raz pierwszy były zawodnik Czarnych Radom Wojciech Stępień.

Pierwsza partia tego spotkania była bardzo wyrównana. Dzięki dobrej zagrywce Krzysztofa Janczaka bydgoszczanie schodzili na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:5. Po indywidualnych błędach Janczaka i Martina Sopko, Jadar doprowadził do stanu 12:12. Jednak to Delecta prowadziła na drugiej przerwie technicznej 16:14. Po tej przerwie przyjmujący zespołu z Bydgoszczy Kamil Kacprzak źle upadł i skręcił staw skokowy. Zastąpił go Marcin Kozioł. Delecta utrzymywała dwupunktową przewagę, lecz świetne ataki wychowanka radomskiego klubu, Macieja Pawlińskiego dały Jadarowi remis po 22 punkty. Ten set wygrywa jednak Delecta 26:24.

Drugiego seta świetnie zaczęli radomianie od prowadzenia 5:0. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili z prowadzeniem 8:2 po asie serwisowym byłego gracza zespołu z Bydgoszczy Adama Nowika. Skuteczna gra Jadaru w polu zagrywki oraz na kontrach dała im prowadzenie, aż 12:3, a potem nawet 17:5. W końcówce seta trener Stępień dał pograć zmiennikom: Piotrowi Lipińskiemu i Marcinowi Owczarskiemu. Radomianie spokojnie wygrali drugiego seta, deklasując rywali aż 25:13!

Początek trzeciej partii był bardzo wyrównany. Na pierwszą przerwę techniczną zawodnicy schodzili przy jednopunktowym prowadzeniu Jadaru. Zespoły prowadziły grę punkt za punkt. W pewnym momencie radomianie odskoczyli ekipie z Bydgoszczy na 4 punkty, dzięki dobrej, taktycznej zagrywce Jarosława Maciończyka i prowadzili 18:14. Nie oddali prowadzenia do końca seta ostatecznie zwyciężając do 18.

W czwartym secie Jadar dopełnił formalności. Ekipa z Radomia zaczęła od prowadzenia 8:4. Świetny mecz rozgrywał tego dnia Premysl Obdrzalek. Dzięki jego obronie i skutecznej grze na kontrze Marcina Kocika radomianie prowadzili 16:8. W końcówce spotkania zawodnicy Jadaru grali dość nerwowo, lecz w końcu wygrali tę partię 25:21, a cały mecz 3:1.

Dzięki temu zwycięstwu za trzy punkty Jadar przesunął się na 7. miejsce w tabeli Polskiej Ligi Siatkówki. Zawodnikiem meczu został wybrany Marcin Kocik. Już w środę Jadar podejmie u siebie mistrza Polski Skrę Bełchatów, a Delectę czeka wyjazd do Warszawy na mecz z Politechniką.

Delecta Bydgoszcz - Jadar Radom 1:3 (26:24, 13:25, 18:25, 21:25)

Składy:
Delecta: Hoffmann, Cerven, Kacprzak, Sopko, Stępień, Janczak, Dębiec(L) oraz Kozioł, Kaczmarek i Owczarz
Trener: Rostislav Chudik

Jadar: Maciończyk, Gawryszewski, Nowik, Pawliński, Kocik, Liefke, Obdrzalek(L) oraz Żaliński, Lipiński, Owczarski, Kokociński i Pęcherz
Trener: Wojciech Stępień