Facebook Google+ Twitter

Plucizmania

Ten skończony idiota, debil, głupek - tak plujemy już na każdego, na siebie nawzajem, na polityków, prezydenta, na nasz kraj, a nawet czasami na własnego przyjaciela. Nasza kultura słowa przekroczyła już wszelkie możliwe granice.

Do napisania tego artykułu skłoniła mnie wypowiedź pewnej osoby, kryjącej się pod nickiem sweetbounty:
„ Lis to pier*** hipokryta. Największym gównem była jego książka pt. „Co z ta Polską?”, czyli lista pryszczy na dupie pana redaktora Lisa.”

Doznałam szoku. Naprawdę! A oczy wyszły mi z orbit! Tym bardziej, że bardzo szanuję pana Tomasza Lisa, uważam go za bardzo mądrego i inteligentnego człowieka i pod każdym względem jest dla mnie wielkim autorytetem. Zastanawiałam się, więc jak można tak oczerniać, pluć komuś w twarz? Widocznie można i ludzi do tego nie brakuje.

Teraz łatwiej nam powiedzieć o kimś, że jest beznadziejny, do bani, czy głupi niż znaleźć w nim jakąś zaletę. A przykładów nie trzeba szukać daleko. Wystarczy rozejrzeć się wokół własnego środowiska, posłuchać naszych rówieśników a może i nawet nas samych lub wejść na modne ostatnio portale typu „Plotek”, „Kozaczek”, „Pomponik”, itd. Nigdy nie wchodzę na tego typu strony, bo uważam, że są największą szmirą po „Super Expressie” i „Fakcie” oczywiście, ale dla tego artykułu zrobiłam wyjątek.

Wytrzymałam na „Kozaczku” pięć minut. Dla mnie - aż pięć, bo nerwy mi już puszczały. Wchodząc na stronę tego portalu w oczy rzuca się ambitne motto: „Świat karmi się plotką.” Hmmm... żenujące - myślę. Zniżam wzrok a tam artykuł oczywiście o Dodzie pt. „Doda bez majtek” i pod spodem kilka fotek, nad którymi można się zastanawiać, czy ma majtki, czy też nie. Poniżej oczywiście komentarze użytkowników: „Doda to pusta blondi, lalka, jednym słowem dzi***. Żal mi jej.” „Doda - tyle mogę o niej napisać. Co z tego, czy będzie w majtkach, czy bez i tak jest idiotką.”

Dalej artykuł o Kasi Cichopek: „Wypchała sobie stanik” i opinia pewnego użytkownika: „O matko, ależ ona brzydka! Z cycami czy bez co za różnica?! Masakra!”

Można więc dojść do wniosku, że dziś możemy już najeżdżać na każdego ile się da, by opluć go z każdej strony i to bez żadnych konsekwencji.

A szkoda!
Kultura języka u niektórych osiągnęła już próg chamstwa i wulgarności. Można powiedzieć, że języka polskiego to rzadko kto już używa, bo przekleństwa i wulgaryzmy zajęły jego miejsce. Inaczej już nie potrafimy wyrazić swoich emocji jak przez krzyk i przekleństwa. Nie potrafimy ocenić kogoś dając mu plusa tylko minus, uznając, że jest beznadziejny, pusty, żałosny, wredny itd. A czy my tacy nie jesteśmy oceniając tak innych? No właśnie. Łatwo nam jest komuś dowalić, ale jeśli to idzie w drugą stronę, to czujemy się upokorzeni i wściekli jednocześnie. Pomyślmy, więc 100 razy zanim kogoś zranimy, bo prędzej czy później piłka potoczy się w naszą stronę. I co wtedy zrobimy? Odbijemy ją znowu?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Co do Tomaszka, to nazwisko mówi o nim wszystko. Pod resztą podpisuję się bez żadnych uwag. To co zawiera materiał - "wyjęła mi Pani Agnieszka z ust". Wyyybaaaczcie! mnie nie jest to wszystko do śmiechu. Mnie nasunęła się refleksja: jeśli Polacy się nawzajem nie uszanują, to obcy też ich nie będą szanowali. Widać, że już jestem stary zrzęda. Bo gdzie innym do śmiechu, to mnie się płakać chce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No widzisz, to Cię teraz pocieszyłam:) hehehe

Komentarz został ukrytyrozwiń

i plus za poruszenie tego tematu ;PPP

Komentarz został ukrytyrozwiń

uważam, że każdy ma prawo do swojego zdania i może je wyrażać - jeśli ktoś nie przepada za np. Lisem, to może o tym pisać, mówić etc. tak samo, jak osoba, która go za coś ceni - problem w tym, żeby mieć jakieś agumenty za takim a nie innym stanowiskiem, a nie po prostu "obrzucać kogoś błotem" dla zasady albo bo się go nie lubi - tak, jak przedstawiłaś to własnie w artykule, cytując poniektóre wypowiedzi.

ale "Świat karmi się plotką", Agnieszko... niestety, inaczej nie powstawałyby coraz to nowe portale "plotkujące" ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

;))))) i cudnie . wesoło się zrobiło, z humorem ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za komplement. Do tej pory słyszałem, że mam w głowie zupełnie pusto :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale Wy zbereźni jesteście. Mi w cale nie o to chodziło. Cóż nic nie można pokadzić na to, że facetom tylko jedno w głowach!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No ba, nikt nie obiecywał, że będzie sprawiedliwie na tym świecie. Ale w przyszłym sobie odbijemy :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ojoj. odezwali się przystojni mężczyźni.....

Ładnemu zawsze łatwiej. Nie wiecie o tym ? a szczególnie długonogim blondynkom do ramion. ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zrozumiesz niewiastę jak celownik nastawi ? :)
W dodatku " pod każdym względem jest dla mnie wielkim autorytetem" . Pod każdym, rozumiesz ? :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.