Facebook Google+ Twitter

Plugawy język polityków

Ważne, by chamstwo dało miernemu politykowi 20 sekund w głównym wydaniu dziennika telewizyjnego.

Zohydził nam się język polityki. Polityka wedle słów Jana Pawła II to powołanie i służba w celu najlepszego dbania o interesy ludzi słabszych i dla dobra wspólnego narodu. To oczywiście nie jest dosłowny cytat, ale moja interpretacja słów tego genialnego myśliciela, bo ja tak właśnie postrzegam naszego wielkiego rodaka.

I jakich mamy teraz reprezentantów narodu w parlamencie? Skupię się tylko na dwóch postaciach, ale one świetnie odzwierciedlają styl naszych polityków.

Antoni Macierewicz oskarża ministrów spraw zagranicznych po 1989 roku o współpracę z sowieckim wywiadem. Pamiętam jak te słowa mną wstrząsnęły. Przecież to wszystko by wywróciło i cała ta radość z obalenia tej obrzydliwej komuny zdała się psu na budę. Druga wspaniała wypowiedź to słynne zaprzaństwo użyte na posiedzeniu komisji w sprawie katastrofy smoleńskiej. I wszystkie te stwierdzenia Pan Antoni wypowiada z uśmiechem na twarzy. To jest jakieś chore.

Druga strona ma jeszcze lepszego siewcę jadu. Stefan Niesiołowski to zawodnik wagi ciężkiej. Posłuchajcie którejkolwiek wypowiedzi marszałka. W jednym zdaniu potrafi 35 razy użyć słowa podłość. 20 razy słowa nikczemność i jeszcze wszystkich swoich oponentów wysłać do psychiatry.

Co ciekawe ci dwaj Panowie działali razem w opozycji. Ja rozumiem, że można pójść różnymi drogami i różnić się ze sobą, ale metody wyrażania swej opinii są bliźniaczo podobne. Ten język jest pełen nienawiści i pogardy. Teraz ja zaszaleję z ostrym językiem. Mam takie odczucie, że gdzieś ten styl dialogu z oponentami już słyszałem, ale nie mogłem sobie przypomnieć. Jednak kanał TVP Historia robi dobrą robotę. Pokazywano tam wystąpienie Gomułki o protestach w marcu 68 roku. Może przesadzam, ale gdyby nie czarno-biały obraz i wschodni zaśpiew w głosie tow. Wiesława to podobieństwo jest uderzające.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

re
  • re
  • 30.06.2011 08:18

Może trzeba zorganizować oddolna akcję obywatelskiego bojkotu polityków używających języka oraz metod,które autor opisał?Nie publikować idiotyczny czy chamskich wypowiedzi.Nie prowokować dyskusji,czy komentarzy,które nie róznią się stylem ani poziomem od publikowanych-niestety-wypowiedzi.
Tylko...jak sie nie ma tematu na artykuł to furda z kulturą!Furda z dobrym obyczajem!jest news bo ktoś coś palną!A czy mądre to czy głupie...nie ważne!Ważne że jest kasa i wejścia na stronę!
Rozpędziłem się,bo autor nie chce komentować ale czy chce przeciwdziałać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.