Facebook Google+ Twitter

Plus Camerimage. Gwiazdy światowego kina w Bydgoszczy

W sobotę 27 listopada, w salach bydgoskiej Opery Nova, rozpocznie się XIX edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage.

 / Fot. ...W sobotę za całokształt twórczości nagrodę specjalną otrzyma Andrzej Wajda. W tym samym dniu nagrodę specjalną otrzyma również John Seale - trzykrotnie nominowany do Oscara za zdjęcia do filmów "Rain men", "Wzgórze nadziei" i "Świadek".

W ciągu tygodnia odbędzie się wiele konkursów, pokazów i projekcji. Pokazy festiwalowe rozpocznie najnowszy film Romana Polańskiego "Rzeź". W bydgoskim festiwalu weźmie udział wiele znakomitości światowego kina, będą znani reżyserzy, autorzy zdjęć i aktorzy.

Festiwal odwiedzi amerykański gwiazdor Keanu Revees. W jury jednego z konkursów zasiądzie Nastasia Kinski. Będa też Roman Polański, Jerzy Skolimowski, Volker Schlondorff i Alan Parker - to światowej sławy reżyserzy. Rutger Hauer, Isabelle Huppert, Klaus Maria Brandauer to znakomici aktorzy. Jednak Plus Camerimage to głównie filmowa uczta. W trakcie imprezy zostanie wyświetlonych ok. 250 filmów.

Opera Nova / Fot. Andrzej WiosnaPlus Camerimage to również seminaria i warsztaty, do Bydgoszczy przyjeżdża ponad 800 studentów szkół filmowych z całego świata. Centrum festiwalowe mieścić się będzie w Operze Nova.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że informacja o jedynym w Polsce festiwalu filmowym o światowym znaczeniu w zajawce kultura na pierwszej stronie wisiała 5 minut i to na samym dole.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.