Facebook Google+ Twitter

"Plus i minus to jedyne, co słyszę" od paru miesięcy na W24

Problem plusów i minusów ciągnie się już od sierpnia. Na ten temat wypowiedziało się już wiele osób, a jednoznacznych rozwiązań nadal nie widać. Czas w końcu coś zmienić w systemie plusów i minusów.

PLUS i MINUS / fot. Przemysław StyrnaTo mój osiemnasty, czyli "pełnoletni" tekst. Postanowiłem, że będzie dotyczył tematu znanego tutaj wszystkim od dawna. Sprawa punktacji artykułów ciągnie się już od sierpnia, kiedy to Oliwia Piotrowska napisała artykuł "O punktacji słów kilka..." . Dokładnie miesiąc później ukazał się kolejny tekst dotyczący nieszczęsnej punktacji - Tomasz Sawczuk w artykule "Punktacja - dyskusji ciąg dalszy i kilka propozycji" przedstawił kilka propozycji zmian obecnego systemu. Pod koniec października mogliśmy przeczytać następny artykuł napisany przez samego Pawła Nowackiego "O punktacji słów kilka, czyli pora likwidować minusy" . Podsumowuje on w nim teksty Oliwii i Tomasza i proponuje, aby zlikwidować całkowicie minusy.

Każdy z tych tekstów był licznie komentowany. Autorzy wysuwali różne propozycje możliwych zmian od braku anonimowości komentujących, poprzez minusy z komentarzem, nawet do całkowitego zlikwidowania punktacji. Jeden z tych pomysłów powtarzał się jednak najczęściej. Wielu twórców jest zdania, że wystawienie minusa powinno się wiązać z obowiązkiem napisania komentarza. Jest to moim zdaniem najlepsza z opcji, a żeby przybliżyć to bardziej podam osobisty przykład.

Tekst z trzema minusami, ale za co?

Do niedzieli temat minusów pozostawał mi w pewnym sensie obojętny. Moje nastawienie do punktacji zmieniło się jednak diametralnie niedzielnym popołudniem. Po ciężkiej pracy i napisaniu obszernej relacji z meczu Chelsea Londyn - Arsenal Londyn dostałem cztery plusy i trzy minusy. Wszystkie pozytywne opinie otrzymałem od ludzi piszących głównie do sportu, ale moja radość z docenionego tekstu zmniejszyła się, gdy zobaczyłem trzy minusy. Co w tym tekście było złego? Czy moja relacja była stronnicza? Popełniłem jakieś błędy? Niestety pytania te musiałem uznać za retoryczne - nikt nie raczył, aby napisać za co wystawił mi minusa i juz raczej nie napisze. Czy relacja ta zasługiwała na trzy minusy możecie ocenić sami "Chelsea - Arsenal. Remis w niesamowitym meczu"

Odważni tylko w Internecie. Co na to redakcja?

Na każdym portalu można zauważyć ludzi wypisujących niestworzone historie w komentarzach. Przykładem może być sławny Jasiu Śmietana, który pod każdym sportowym tematem na onecie zadawał pytanie "Myślałem, że chodzi o Rasiaka. Kto też tak myślał??". Na naszym portalu występuje trochę inny problem. Wiele tekstów dostaje minusa za odmienne poglądy czytelników, albo za brak sympatii do autora. Zniechęca to często początkujących, którzy po napisaniu jednego lub dwóch tekstów słabo ocenionych rezygnują z dalszego tworzenia. Co na to redakcja?? Oprócz artykułów dotyczących punktacji na naszym forum możemy znaleźć wiele dyskusji związanych z minusami. Na początku listopada pan Paweł Nowacki usprawiedliwiał brak zmian zbyt małą liczbą osób, które wypowiedziały się odnośnie systemu punktacji i nieszczęsnych minusów. Pisał wtedy "Wypowiedziało się 18 osób na 378, które opublikowały co najmniej jeden tekst. A 697 osób napisało jakikolwiek komentarz. Już wyciągać wnioski?" Otóż, postanowiłem wyciągnąć samodzielnie wnioski. Warto najpierw zadać pytanie ile z tych 378 osób jest obecnie jeszcze aktywnych? Jako użytkownik, który odwiedza prawie codziennie W24 mogę śmiało stwierdzić, że "bardzo" aktywnych osób nie jest więcej niż sto. Do sprawy punktacji odniosło się obecnie więcej osób niż wymienione osiemnaście. Czy nie czas wyciągnąć wnioski? Czy nie czas zacząć działać? Czy nie czas zmienić system punktowy i wprowadzić przykładowo minusy tylko z komentarzem? Czekam, jak większość użytkowników na odpowiedź redakcji...

Kończąc mój "pełnoletni" tekst chciałem prosić wszystkich, którym nie podoba się ten artykuł i wystawią mi minusa, aby dodali do niego komentarz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Bardzo się cieszę Panie Pawle, że wreszcie nadeszła odpowiedź. Czekamy więc z niecierpliwością na realizację:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do trzech razy sztuka. Dzieci, ryby i nieobecni racji nie mają. A zatem decyzja jest, realizacja trochę potrwa! Proszę na razie nie wymagajcie od nas terminu, bo to chwilę potrwa.
Łatwiej będzie jednak połączyć stawianie plusów i minusów z komentarzami, a nie jedynie minusów. Zresztą wpisać komentarz zawsze można, ale chwalić lub ganić tylko z uzasadnieniem...

Ja - przynajmniej w części - pozostanę jednak przy swoim: dziennikarz (nawet obywatelski) musi liczyć się z krytycznymi uwagami, często wyrażanymi anonimowo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba każdy już się wypowiedział w tej sprawie, zarówno w komentarzach, jak i na forum. Pozostaje czekać na decyzję redakcji. Jakiekolwiek zmiany w serwisie wymagają też zapewne interwencji informatyków, więc trzeba być cierpliwym. W tym czasie pozostaje uodpornić się na minusy ;).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto osobiście też nie popieram tego typu artykułów, ale uważam że trzeba o tym przypominać!!! Jeżeli na obecnie toczącą się dyskusję zapoczątkowaną przez Kubę nie odpowiada redakcja to coś jest nie tak:( Długo przeglądałem wszystkie dyskusje na temat plusów i minusów zanim napisałem ten artykuł. Ma on byc pewnego rodzaju podsumowaniem tego wszystkiego co się działo i dodaniem własnego odczucia. Jeżeli teraz się nic nie zmieni to nie wiem kiedy jest jeszcze na to szansa... będę niezmiernie usatysfakcjonowany jeżeli po przeczytaniu tego artykułu podsumowującego nasze opinie ktoś z redakcji postanowi coś zmienić w systemie punktowym. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie wstawie nic bo : a) problem ejst istotny to fakt b) jest to ktorys z koleji tekst na ten temat, opinia taka sama jak juz wszyscy znamy wiec powiem tak: czekam...czekam..czekam..na decyzje redakcji, która jets niełatwa skoro tyle czasu z tym sie borykamy. szanuje twoje zdanie ale nie poepiram zbytnio takich tekstow jako artkulow...sama nie pisze artykulow dotyczacych sp[raw organizacyjnych serwisu, co by sie tu nie zrobil taki blog jak ktos keidys stwierdzil ;) no to tyle:) pozdrawiam i lacze sie z toba w oczekiwaniu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.