Plus Liga Kobiet Atom Trefl Sopot w finale!

Plus Liga Kobiet. Atom Trefl Sopot zagra w finale, a Tauron MKS Dąbrowa Górnicza powalczy o brązowy medal.

/ Fot. MKSPierwszy set czwartego spotkania rozpoczął się źle dla dąbrowianek, gdyż wysokie prowadzenie objęły zawodniczki gości 5-14. W tym secie nie udało się odrobić tak dużej straty, ale siatkarki z Dąbrowy Górniczej pokazały charakter, walcząc do samego końca. Set zakończył się wynikiem 21:25.

Kolejna partia przebiegała podobnie do pierwszej. Od początku wysoką przewagę zdobyły siatkarki z Sopotu (4-13). Trener gospodyń Waldemar Kawka próbował zmienić coś w grze swojego zespołu. Na parkiecie w miejsce Joanny Szczurek pojawia się Natalia Kurnikowska, a za Agatę Pure pojawiła się Izabela Żebrowska. Zmiany dokonane przez trenera nic nie wniosły. Set zakończył się wysokim zwycięstwem zespołu Alessandro Chiappiniego 11:25.

W ataku Neriman Ozsoy, a do bloku skakały Iza Żebrowska i Aleksandra Liniarska / Fot. Maciej WasikDo trzeciego seta zawodniczki MKS-u przystępowały z „nożem na gardle”, a dla drużyny z Sopotu to była partia na wagę wielkiego finału Plus Ligi Kobiet. Po raz kolejny szybko przewagę osiągnęły zawodniczki gości wynik 2:8. Gospodynie nie poddawały się, po dwóch asach serwisowych Małgorzaty Lis dąbrowianki zmniejszyły przewagę do trzech punktów(9:12). To nie uchroniło ich jednak od porażki w tym. Set zakończył się wynikiem 25:23. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3.

Dąbrowianki pożegnały się z szansami na złoty medal w Plus Lidze Kobiet. Natomiast Atom Trefl Sopot awansował do wielkiego finału i zmierzy się z wygranym z par Aluprof BKS Bielsko-Biała- Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna, przegrany będzie przeciwnikiem MKS-u.