Plus Liga Kobiet. MKS TAURON Dąbrowa Górnicza wygrał 3:1!

Plus Liga Kobiet. MKS TAURON Dąbrowa Górnicza wygrał 3:1 z ASZ Białystok. Dzięki wygranej MKS utrzymał trzecią pozycję w tabeli Plus Ligi Kobiet.

/ Fot. LOGOMecz rozpoczął się znakomicie dla drużyny MKS-u TAURON Dąbrowa Górnicza dobre zagrywki przyczyniły się do wysokiego prowadzenia. Znakomita zagrywka A.Pury doprowadziła do pierwszej przerwy technicznej, na którą drużyna gospodarzy schodziła z prowadzenim 8:3. Przewaga drużyny prowadzonej przez trenera Waldemara Kawkę rosła. Zespół MKS-u miał przewagę w każdym elemencie gry. Rezultatem takiego stanu rzeczy był wynik pierwszego seta 25:11.

Druga partia tego spotkania to również dominacja zaespołu MKS TAURON Dąbrowa Górnicza. Do pierwszej przerwy technicznej zespół AZS-u mmiał wiele problemów w przyjęciu, czego skutkiem był wynik 8:2. Po powrocie na boisko drużyna AZS Białystok zabrała się do odrabiania strat, lecz na niewiele się to zdało, ponieważ podzas drugiej przerwy technicznej na tablicy widniał wynik 16:8. Zespół AZS-u nie poddał się i walczył do końca, ale set zakończył się wynikiem 25:18.

Trzeci set od początku był wyrównany, żadna z drużyn nie odpuszczała, lecz na pierwszą przerwę techniczną to zespół AZS-u schodził z prowadzeniem 6:8. W dalszej części spotkania utrzymywało się dwupunktowe prowadzenie AZS-u Białystok. Przy wyniku 13:15 as serwisowy w wykonaniu Marty Haładyn, lecz przy następnej zagrywce trafiła w siatkę i było 14:16. Chwilę póżniej był już remis 16:16 po zepsutej zagrywce AZS-u i udanym bloku zawodniczki gospodarzy Izabeli Żebrowskiej. W samej końcówce czteropunktową przewagę uzyskała drużyna AZS-u i nie oddała jej do końca seta, który zakończył się wynikiem 20:25.

Kolejna partia to od początku walka punkt za punkt. Żadna z drużyn nie odpuszczała, ponieważ MKS walczył o utrzymanie trzeciej pozycji po rundzie zasadniczej, a AZS o utrzymanie w Plus Ligi Kobiet. Na drugą przerwę techniczną z prowdzeniem 16:14 schodziła drużyna z Zagłębia Dąbrowskiego. Ta dwupunktowa przewaga utrzymywała się do stanu 23:21, lecz potem punkty zdobywał zespół MKS-u. Czwarty set zakończył się wynikiem 25:21.

Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla drużyny MKS-u Tauron Dąbrowa Górnicza. Po tym meczu drużyna MKS-u pozostała na trzecim miejscu. MVP spotkania została Joanna Szczurek.