29073 miejsce

Plus Liga Kobiet. Pronar Zeto Astwa AZS Białystok kontra KPSK Stal Mielec

W sobotnie popołudnie w Białymstoku odbyło się bardzo ważne spotkanie Plus Ligi Kobiet. Pronar Zeto Astwa AZS Białystok walczył z KPSK Stal Mielec. Wydarzenie to było określane jako mecz za 6 punktów.

Zwycięstwo zbliżało do utrzymania się w lidze. W przypadku porażki przybliżało do gry w barażach o pozostanie w lidze z drużyną Gedanii Żukowo, która jak dotychczas zajmuje ostatnie miejsce w lidze z zerowym dorobkiem punktów na swym koncie.

Przed spotkaniem dało się wyczuć jak ważny jest to mecz dla białostoczanek. W hali Szkoły Podstawowej nr 50 zjawił się komplet widzów, który wspierał akademiczki w ich boju. Pojawili się kibice gości, którzy gorąco dopingowali swój zespół. Dodatkowym aspektem był fakt, że zespół z Mielca poprowadził Rafał Prus, który do 30 czerwca 2009r. był drugim trenerem akademiczek.

Pierwszy set rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia akademiczek. Na boisku widać było pełne zaangażowanie i walkę o każdą piłkę obu zespołów. W dalszej części premierowej partii grano punkt za punkt. Po drugiej przerwie technicznej zespół gości objął kilkupunktowe prowadzenie, które oscylowało w granicach dwóch, trzech punktów przewagi. Jednak od stanu 20:23 to akademiczki wzięły się do gry. Atakiem z prawego skrzydła popisała się Małgorzata Cieśla, by następnie zaserwować asa serwisowego, piłka stoczyła się po siatce zaskakując rywalki. Jednak to podopieczne Rafała Prusa miały piłkę setową. Białostoczanki ją obroniły i na tablicy pojawił się remis 24:24. Od tego czasu akademiczki niesione dopingiem kibiców wygrały 26:24.

Druga partia przebiegała podobnie jak poprzednia: kilkupunktowe prowadzenie gości i walka punkt za punkt. Oba zespoły popełniały sporo błędów, przede wszystkim w ataku. Od stanu 14:14 białostocczanki objęły prowadzenie i wygrały tego seta 25:20.

Trzeci set to prowadzenie białostoczanek od początku. Mielczanki jakby zrezygnowały z gry i to Pronar zwyciężył z miażdżącą przewagą 25:11.

Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Małgorzata Cieśla.