Plus Liga Kobiet. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Atom Trefl Sopot

Plus Liga Kobiet. Mecz półfinałowy pomiędzy Tauron MKS Dąbrowa Górnicza- Atom Trefl Sopot zakończył się wynikiem 1:3. Bliżej awansu do wielkiego finał jest zaspół z Sopotu. W rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 2:1.

Pierwszy set świetnie rozpoczęła drużyna gospodarzy. Gospodynie objęły prowadzenie 11-4. Były to złego dobre początki, gdyż potem na zagrywce w zespole przyjezdnych pojawiła się Kinga Maculewicz i po jej dobrych serwisach, w tym dwóch asach, Atom objął prowadzenie 12-15. Taki stan rzeczy utrzymał się do końca seta, który zakończył się wynikiem 20-25.

Kolejna partia rozpoczęła się podobnie do pierwszej. Po dobrych serwisach Lucie Muhlsteinovej zespół z Zagłębia Dąbrowskiego objął prowadzenie 6-0. Drużyna z Sopotu próbowała szybko odrobić straty, lecz udało jej się to połowicznie - doprowadziła do wyniku 16-14. Drugi set padł jednak łupem zespołu Tauron MKS Dąbrowa Górnicza i zakończył się wynikiem 25:18.

Trzecia partia rozpoczęła się od wyrównanej walki, z której na czteropunktowe prowadzenie wyszły podopieczne Waldemara Kawki (Tauron MKS - przyp. red.). Po raz kolejny zespół
z Dąbrowy Górniczej dał odrobić straty drużynie Atomu Trefl Sopot i to z nawiązką wynik 11-14. Zespół trenera Alessandro Chiappiniego (Atom Trefl Sopot- przyp. red.) skrupulatnie powiększał przewagę. Trzecia partia zakończyła się wynikiem 15-25. Do kolejnego seta gospodynie przystępowały z „nożem na gardle”.

W czwartej partii od początku w zespole gospodarzy pojawiła się powracająca po kontuzji Krystyna Strasz (Libero). Zacięta walka obu zespołów, znakomity doping kibiców zgromadzonych w hali „Centrum” w Dąbrowie Górniczej, tak w skrócie można skomentować tę partię. W samej końcówce tego seta Atom Trefl objął prowadzenie 17-22. Gospodynie walczyły do samego końca, lecz udało im się tylko zmniejszyć rozmiary porażki. Set zakończył się wynikiem 22-25.

Cały mecz zakończył się wynikiem 1-3, a w rywalizacji o finał do trzech zwycięstw jest 2:1 dla Atomu Trefl Sopot.

MVP: Dorota Świniewicz (Atom Trefl Sopot- przyp. red.)

Składy:

Tauron MKS: A.Pura, A. Liniarska, N. Kurnikowska, M.Haładyn, J.Szczurek, M.Lis, K.Strasz, L.Muhlsteinova, I.Żebrowska, M.Ikić, E.Skowrońska, I.Plchotova

Atom Trefl:M.Śliwa, K.Konieczna, D.Świeniewicz, I.Bełcik, K.Maculewicz, E.Dziękiewicz, A.Navarro Fernandez, O.Fateeva, I.Śliwa, O.Neriman, P.Maj, E.Sieczka, N.Nuszel, M.Boz