117397 miejsce

Plus Liga Kobiet. Tauron MKS Dąbrowa Górnicza wygrał ważny mecz!

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza wygrał 3:0 z drużyną GCB Centrostalu Bydgoszcz. "To ważne zwycięstwo przed zbliżającą się fazą Play-Off" - powiedziała po meczu kapitan MKS-u Joanna Szczurek.

/ Fot. LogoMecz rozpoczął się bardzo nerwowo. Można było zauważyć, iż obie drużyny za wszelką cenę chcą wygrać. Od początku spotkania dobrze funkcjonował blok drużyny Centrostalu Bydgoszcz. Do pierwszej przerwy technicznej mecz był zacięty, co można było zaobserwować w wyniku 8:7. Po przerwie technicznej drużyna z Dąbrowy Górniczej osiągnęła przewagę, lecz przy stanie 11:7 popełniła kilka błędów i dała się dogonić. Do stanu 22:20 spotkanie toczyło się punkt za punkt. Wtedy na zagrywkę powędrowała Lucie Muhlsteinova. Dobra zagrywka w jej wykonaniu przyczyniła się do zdobycia punktu przez jej drużynę i było 23:20. Drużyna przyjezdnych próbowała odwrócić losy tego seta lecz się nie udało. Pierwszy set zakończył sie wynikiem 25:22.

PlusLiga Kobiet na finiszu, 16. kolejka dobiega końca

Drugi set rozpoczął się od dobrych akcji drużyny gospodyń, które na przerwę techniczną zeszły z prowadzeniem 8:4. Po raz kolejny MKS roztrwonił ciężko wypracowaną przewagę i to drużyna GCB Centrostal Bydgoszcz wyszła na prowadzenie 10:11. To nie podłamało zawodniczek gospodarzy i na drugą przerwę techniczną schodziły, prowadząc 16:14. Już do końca seta zawodniczki z Zagłębia Dąbrowskiego nie oddały prowadzenia, a przy tym jeszcze je powiększyły. Set dla MKS-u 25:20.

Trzeci set to walka punkt za punkt. Żadna z drużyn nie odpuszczała. Taki stan spotkania utrzymywał się do stanu 11:11, wtedy zespół MKS-u odskoczył. Gdy przy stanie 14:12 mogło się wydawać, że to może być gwóźdź do trumny Centrostal Bydgoszcz doprowadził do wyrównania, lecz to gospodynie schodziły na drugą przerwę techniczną z prowadzeniem 16:14. Przy stanie 18:15 nastąpiła zmiana zeszła Małgorzata Lis, a za nią na boisku zameldowała się Aleksandra Liniarska. Okazało się, że był to strzał w "10", ponieważ zawodniczka popisała się asem serwisowym. TAURON MKS nie oddał prowadzenia aż do końca i zwyciężył 25:22. MVP spotkania została zawodniczka TAURON MKS Dąbrowa Górnicza Elżbieta Skowrońska. Konferencja prasowa po meczu. Od lewej trener MKS-u Waldemar Kawka, kapitan MKS-u Joanna Szczurek. / Fot. Łukasz Zub

Specjalnie dla nas mecz podsumowała Joanna Szczurek (kapitan zespołu TAURON MKS Dąbrowa Górnicza): "Cieszę się że wygrałyśmy za trzy punkty.To ważne zwycięstwo przed zbliżającą się fazą Play-Off. Na pewno spodziewałam się większego oporu ze strony Bydgoszczy, bo ostatnimi czasy dobrze grały były na fali, także na pewno spodziewałam się ciężkiego meczu, ale nie ukrywam, że nam dają w kość te wszystkie mecze, także cieszę się, że wytrzymałyśmy fizycznie i teraz pozostaje tylko pakowanie, bo już o pierwszej w nocy wylatujemy do Krasnodaru." To zwycięstwo to dobry prognostyk przed rewanżowym spotkaniem Pucharu CEV z Dinamo Krasnodar, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Po zwycięstwie drużyna prowadzona przez trenera Waldemara Kawkę awansowała na trzecie miejsce w tabeli Plus Ligi Kobiet kosztem rywalek z Bydgoszczy.