Plus Liga: Skra o krok od tytułu

W drugim meczu finału mistrzostw Polski siatkarze Skry Bełchatów pewnie pokonali Resovię Rzeszów 3:0. To drugie zwycięstwo bełchatowian w serii finałowej, w której prowadzą już 2:0. Teraz rywalizacja przenosi się do Rzeszowa.

logo / Fot. Plus LigaTylko jednego zwycięstwa brakuje siatkarzom PGE Skry Bełchatów do zdobycia piątego z rzędu tytułu mistrza Polski. Po dwóch finałowych meczach Plus Ligi bełchatowianie prowadzą z Resovią Rzeszów 2:0. Oba spotkania podopieczni Daniela Castellaniego wygrali bez większych problemów.

Pierwsze dwa sety były bardzo podobne. Na początku Skra osiągała kilkupunktową przewagę, jednak jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną goście dochodzili gospodarzy na jeden punkt. Po chwili jednak błędy gości sprawiały, że bełchatowianie odskakiwali zawodnikom Rzeszowa na kilka punktów.

Na boisku w szeregach gospodarzy najlepiej spisywali się Wlazły, Pliński, ale bez dwóch zdań brylował w ich szeregach Dawid Murek. Skutecznie atakował, dobrze bronił i jak tylko mógł utrudniał gościom przyjęcie zagrywki. W ekipie z Rzeszowa najjaśniejszym punktem drużyny był Piotr Łuka i Mikko Oivannen. Ale nawet ich pojedyncze dobre akcje nie potrafiły nic zmienić w grze podopiecznych Ljubo Travicy. Skutek był taki, że zarówno w pierwszej jak i drugiej partii pewnie tryumfowali gospodarze pokonując siatkarzy z Rzeszowa 25:21 w pierwszym secie i 25:19 w drugim. Oba sety mocnym atakiem kończył atakujący Skry Mariusz Wlazły.

Trzecia partia była, podobnie jak w piątek, wbijaniem przeciwnika w parkiet. Skra prowadziła od pierwszych piłek i z każdą akcją powiększała przewagę. Zaczęło się od 5:0, 8:2 i 12:6. Resovia cały czas popełniała błędy, które z zimną krwią wykorzystywali zawodnicy gospodarzy. Skra powiększyła przewagę i prowadziła 16:7, 19:8 i 24:10. Dwa błędy bełchatowian i blok Gawryszewskiego na Możdżonku sprawiły, że siatkarze z Rzeszowa odrobili trzy punkt. Szans nie mieli jednak żadnych. Seta i mecz udanym atakiem zakończył Michał Bąkiewicz. Skra wygrała 25:13 i całe spotkanie 3:0.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Dawid Murek z PGE Skry Bełchatów.

Trzeci mecz finału Plus Ligi odbędzie się 1 maja w Rzeszowie.

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:21, 25:19,25:13).
stan rywalizacji (do 3 zwycięstw) 2:0 dla Skry Bełchatów