PlusLiga: 5 setów i wielkie emocje w Bełchatowie

Już w drugiej kolejce doszło do szlagierowego spotkania na szczycie. Mistrz Polski PGE Skra podejmowała na własnym parkiecie wicemistrza Asseco Resovię Rzeszów.

Trener PGE Skry Bełchatów Jacek Nawrocki podczas meczu ligowego z Pamapolem Siatkarz Wieluń. / Fot. Waldemar Deska/PAPKibice zgromadzeni w hali Energia obejrzeli mecz stojący na bardzo wysokim poziomie. W pierwszym secie gospodarze kontrolowali przebieg gry i pewnie wygrali tę partię 25-20. Tym większy szok wywołała druga odsłona meczu. Rzeszowianie zaczęli bardzo dobrze zagrywać, a spustoszenie w szeregach Skry siały zagrywki szybujące Redwitza oraz potężne bomby Akhrema. Warto przypomnieć, iż obaj ci zawodnicy zasilili Resovię przed tym sezonem. Wygląda na to, że były to trafione transfery.

Drugi set bez historii dla gości 25-13. Trzecia partia do stanu 20-20 miała bardzo wyrównany przebieg. Wówczas trener Asseco Ljubomir Travica dokonał podwójnej zmiany wprowadzając za Redwitza oraz Oivanena Ilica i Papke. Okazało się to błędem i w końcówce bełchatowianie przechylili szalę na swoją korzyść, wygrywając 25-21. Na czwartego seta rzeszowianie wyszli podwójnie zmobilizowani. Powtórzyła się sytuacja z drugiej partii, gdzie Skra miała spore kłopoty z przyjęciem zagrywki. Ostatecznie ten set dla gości 25-22 i tym samym byliśmy świadkami tie-breaka.

W decydującej odsłonie błysnął Bartosz Kurek. Młody reprezentant Polski kończył praktycznie wszystkie ataki i wypracował dla swojego zespołu trzypunktową przewagę. Rzeszowianie jednak nie poddali się i potrafili doprowadzić do wyrównania 12-12. Ostatnie słowo należało jednak do Skry i to właśnie bełchatowanie mogli cieszyć się z drugiego zwycięstwa w sezonie. MVP spotkania wybrany został Bartosz Kurek.

PGE Skra Bełchatów - Resovia Rzeszów 3:2

(25:20, 13:25, 25:21, 22:25, 15:13)