PlusLiga. AZS Olsztyn pokonał Politechnikę Warszawską 3:1

W meczu III kolejki PlusLigi olsztyński AZS pokonał na wyjeździe Politechnikę Warszawską 3:1. To już trzecia porażka zespołu ze stolicy, który, obok Trefla Gdańsk, zamyka ligową tabelę z zerowym dorobkiem punktowym.

Zaskakująca zmiana i dobry początek gości
Do środowego starcia warszawiacy przystąpili bez swojego podstawowego libero, Damiana Wojtaszka. Na jego miejscu w pierwszej "szóstce" AZS-u pojawił się Maciej Olenderek. - To była moja decyzja i biorę ją na siebie - mówił po zakończeniu zawodów Radosław Panas, trener Politechniki. - Boiskowa rzeczywistość okazała się brutalna. Jeszcze wiele grania przed tym chłopakiem - dodał szkoleniowiec.

Spotkanie lepiej rozpoczęli olsztynianie. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:13. Po powrocie na parkiet, gdy w polu serwisowym zameldował się Dawid Gunia, goście powiększyli różnicę do sześciu "oczek" (20:14). W jego zespole lepiej funkcjonowała relacja blok-obrona, a Wojciech Żaliński, skuteczny na lewym skrzydle, nie był w stanie w pojedynkę odwrócić losów pierwszej partii.

Brak "kropki nad i"
Drugi set układał się po myśli Politechniki, ale tylko do pewnego momentu. Na pierwszej przerwie technicznej gospodarze wygrywali 8:5. Po chwili jednak prowadzenie "Inżynierów" stopniało do jednego "oczka" (11:10). O czas poprosił wówczas Radosław Panas.

Przy stanie 13:11 przyjezdni stracili w jednej akcji... 2 punkty - najpierw z przechodzącej piłki dobrze "kiwnął" Wojciech Żaliński, a następnie Indykpol został ukarany żółtą kartką za kwestionowanie decyzji sędziego.

Gdy na tablicy wyników pojawił się rezultat 18:14, grę przerwał Tomaso Totolo, opiekun olsztynian. Przy serwisie Guillermo Hernana akademicy z Warmii i Mazur doprowadzili do remisu. Przy stanie 20:20 ważnego kontrataku nie skończył Grzegorz Szymański, wyrzucając piłkę w aut. Końcówka była wyrównana, toczyła się walka punkt za punkt, ostatecznie po zbiciu Wojciecha Winnika padła łupem Indykpolu.