Facebook Google+ Twitter

PlusLiga: Delecta rozbiła Politechnikę

W pierwszej odsłonie rywalizacji o miejsca 5-8 drużyna Radosława Panasa sromotnie poległa w starciu z bydgoską Delceta po niezbyt urozmaiconym widowisku.

Radość zawodników i ekipy gospodarzy po wygraniu rewanżowego meczu finału Pucharu Challenge siatkarzy, w którym Tytan AZS Częstochowa pokonał AZS Politechnika Warszawa, 31 bm. / Fot. PAP/ Waldemar DeskaOba zespoły przystępowały chyba do meczu z mieszanymi uczuciami. O ile gospodarze liczyli się z tym, że wyeliminowanie Skry w ćwierćfinale było zadaniem niewykonalnym, to dla gości, czwartego zespołu rundy zasadniczej, brak awansu do 1/2 rozgrywek odebrano w kategorii zawodu.

Trener Politechniki Radosław Panas po wyczerpującym finale Challange Cup z Częstochową desygnował częściowo rezerwowy skład. W pierwszej szóstce znaleźli się rozgrywający Maciej Gorzkiewicz, środkowi Maciej Zajder i Janusz Gałązka, a kontuzjowanego Damiana Wojtaszka zastąpił niespełna 20-letni Maciej Olendarek.

To właśnie młody libero był głównym celem zagrywek Delecty. Siatkarski egzamin dojrzałości nie wypadł dla niego pomyślnie, ale zawodził cały zespół. Fatalna postawa w przyjęciu i utrata możliwości gry kombinacyjnej w ataku skutkowały szybkim objęciem prowadzenia przez podopiecznych Piotra Makowskiego w każdym z setów.

Goście, w odróżnieniu od "Akademików" unikający błędów własnych, bawili się grą. Rozgrywający Michał Masny zaprezentował nielicznie zgromadzonej publiczności w ursynowskiej Arenie chyba wszystkie rodzaje krótkiej z powołanym do szerokiej kadry na Ligę Światową Andrzejem Wroną, z fińskim przyjmującym Antti Siltalą skopiował charakterystyczną dla reprezentacji Brazylii akcję na 2/3 długości siatki.

W wybornej dyspozycji byli wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania Dawid Konarski (21 punktów przy 63 proc. skuteczności) oraz Stephane Antiga, popisujący się bardzo bogatym repertuarem ataków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.