PlusLiga. Emocjonujący, pięciosetowy bój dla ZAKSY

Spotkanie kończące I rundę PlusLigi, pomiędzy Delectą Bydgoszcz a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, przyniosło sporo emocji i zakończyło się dopiero po tie-breaku. Choć bydgoszczanie prowadzili 2:1 i mogli "pójść za ciosem", mecz wygrali goście.

Zadecydowały: zagrywka i ilość błędów

Premierowa odsłona była wyrównana do stanu 10:10. Nie brakowało długich wymian, ofiarnych obron i różnych form ataku, zwłaszcza po stronie ZAKSY. Nic nie zapowiadało późniejszego obrotu spraw. Potem inicjatywę przejęli przyjezdni, głównie wskutek świetnej serii w polu serwisowym Jurija Gladyra, który zdobył 3 bezpośrednie punkty i dzięki temu jego drużyna wyszła na prowadzenie 14:11.

Co prawda, w międzyczasie trener Delecty, Waldemar Wspaniały, starał się pomóc swoim podopiecznym "uciec" z pechowego ustawienia, ale zarówno zmiany, jak i przerwy na żądanie, nie przynosiły zamierzonego rezultatu. Na drugim czasie technicznym kędzierzynianie wygrywali już 16:12.

Po powrocie na boisko goście jeszcze powiększyli przewagę. W ataku kompletnie sobie nie radził Antti Siltala, wiele razy wyrzucając piłkę na aut. Został więc zastąpiony przez Stanisława Pieczonkę. ZAKSA wyprowadziła kilka skutecznych kontr po świetnych obronach Piotra Gacka, zaś bydgoszczanie popełniali coraz więcej błędów. W związku z tym, przegrali wyraźnie 17:25, prezentując bardzo słaby poziom w przyjęciu i ofensywie.

"Falująca" gra w drugiej partii

Kolejny set to bardzo nierówna gra z obu stron. Raz jedna, raz druga ekipa, wychodziła na prowadzenie. Na obu przerwach technicznych to jednak Delecta wygrywała dwoma punktami. Raziła zwłaszcza niezliczona ilość błędów, szczególnie w polu serwisowym. Ten element zdecydowanie obniżał poziom spotkania.

W szeregach ZAKSY na słowa uznania zasługiwał Tine Urnaut, bardzo skutecznie spisujący się w ataku. Gdy wynik był remisowy i wydawało się, iż potrzebna będzie gra na przewagi, dwie bardzo ważne akcje padły łupem bydgoszczan. Doszło więc do wyrównania w całym meczu.