Facebook Google+ Twitter

PlusLiga: Karuzela transferowa, część 2

Oto druga część transferowego podsumowania. Przedstawiam kadrowe posunięcia zespołów, które zajęły miejsca od 6. do 9., a także beniaminka PlusLigi, Trefl Gdańsk.

PlusLiga / Fot. OrganizatorZespoły z dołu tabeli przeprowadziły mniej transferów od najlepszych ekip. W rzeczywistości wzmocniła się jedynie drużyna z Kędzierzyna-Koźle.

ZAK S.A. Kędzierzyn-Koźle


Do najważniejszej zmiany doszło na ławce trenerskiej. Od przyszłego sezonu szkoleniowcem ZAK S.A będzie Krzysztof Stelmach. Były zawodnik Skry Bełchatów dopiero co zakończył karierę zawodniczą, ale działacze z Kędzierzyna nie bali się powierzyć mu opieki nad swoją ekipą.

Stelmach na początku swojej pracy rozpoczął ofensywę transferową. Jako pierwszy zatrudnienie w klubie znalazł Robert Szczerbaniuk, który ma za sobą niezwykle udany sezon. Sprowadzono również dwóch byłych siatkarzy Płomienia Sosnowiec: Słowaka Michała Masnego i Wojciecha Kaźmierczaka.

Bardzo ważnym transferem, wydaje się również wykupienie ze Skry, Kanadyjczyka Dana Lewisa. Krzysztof Stelmach nie miał pewnie większych problemów z namówieniem swojego byłego kolegi z zespołu do gry w Kędzierzynie. Nie wiadomo tylko na jakiej pozycji będzie występował Lewis.

Pozyskano również Kamila Kacprzaka z Delecty Bydgoszcz, która opuściła w tym sezonie PlusLigę oraz zawodnika z drugiego zespołu Skry Bełchatów, Dominika Witczaka.

Bardzo poważnym osłabieniem jest natomiast transfer Łukasza Żygadły. Reprezentant Polski podpisał bowiem kontrakt z mistrzem Włoch, Itas Diatec Trentino. Klub opuścił także młody Jakub Jarosz, dwóch środkowych: Marcin Nowak i Damian Domonik oraz Adrian Patucha i Jakub Prochera.

Trener kędzierzynian jest zainteresowany ściągnięciem do ZAK S.A dwóch zawodników radomskiego Jadaru: Marcina Kocika i Macieja Pawlińskiego.

Przychodzą:
trener Krzysztof Stelmach
Robert Szczerbaniuk (Wkręt-met AZS Częstochowa)
Wojciech Kaźmierczak (Płomień Sosnowiec)
Michal Masny (Płomień Sosnowiec)
Dan Lewis (Skra Bełchatów)
Dominik Witczak (Skra II Belchatów)
Kamil Kacprzak (Delecta Bydgoszcz)

Odchodzą:
Marcin Nowak (szuka klubu)
Łukasz Żygadło (Itas Diatec Trentino)
Damian Domonik (szuka klubu)
Jakub Jarosz (Skra Bełchatów)
Adrian Patucha (szuka klubu)
Jakub Prochera (szuka klubu)

Płomień SSA Sosnowiec


Nie można mówić o jakichś wzmocnieniach klubu z Sosnowca. Do klubu nie przyszedł nikt nowy do tej pory. Co więcej Płomień stracił kilku podstawowych zawodników oraz przede wszystkim trenera. Mirosław Zawieracz będzie prawdopodobnie od przyszłego sezonu szkoleniowcem Jokera Piła.

Za swoim byłym trenerem podąży również Łukasz Jurkoić. Natomiast do zespołu z Kędzierzyna odeszli: Słowak Michał Masny i Wojciech Kaźmierczak.

Odchodzą:
trener Mirosław Zawieracz (Joker Piła?)
Wojciech Kaźmierczak (Płomień Sosnowiec)
Michal Masny (Płomień Sosnowiec)
Łukasz Jurkoić (Joker Piła?)

Jadar Sport SSA Radom


Nie wiadomo czy 8. ekipa poprzedniego sezonu zagra w przyszłym roku w PlusLidze. Właściciel klubu, Tadeusz Kupidura, zdecydował sprzedać drużynę, gdyż jak stwierdził nie posiada już odpowiednich środków, aby móc samodzielnie utrzymać klub.

Ciągle trwają rozmowy odnośnie przejęcia zespołu. Bardzo blisko jest tego miasto, ale nie wiadomo czy znajdą się odpowiednie fundusze. W przeciwnym razie Radom po raz kolejny może stracić siatkówkę na najwyższym poziomie.

Ponieważ nieznane są dalsze losy klubu, jak na razie Jadar nie podejmował się żadnych negocjacji transferowych. Natomiast z zespołu odchodzi, aż 8 zawodników, którzy stanowili o sile tej ekipy.

Wiadomo, że Premysl Obdrzalek po dwóch sezonach spędzonych w Polsce zdecydował się na powrót do Czech. Sebastian Pęcherz natomiast podpisał już kontrakt z Jastrzębiem, a Bartosz Gawryszewski z Resovią. Drugi rozgrywający zespołu Piotr Lipiński przeszedł natomiast do Delecty Bydgoszcz.

Tacy zawodnicy jak: Marco Liefke, Grzegorz Kokociński, Marcin Kocik i Adam Nowik wciąż szukają nowych pracodawców. Wiadomo również, ze trenerem nie zostanie Wojciech Stępień. Dość głośno mówiło się o kandydaturze Grzegorza Rysia.

Odchodzą:
Premysl Obdrzalek (powrót do Czech)
Marco Liefke (szuka klubu)
Grzegorz Kokociński (szuka klubu)
Sebastian Pęcherz (Jastrzębski Węgiel)
Bartosz Gawryszewski (Resovia Rzeszów)
Piotr Lipiński (Delecta Bydgoszcz)
Marcin Kocik (szuka klubu)
Adam Nowik (szuka klubu)

JW Construction OSRAM AZS Politechnika Warszawska


Klub z Warszawy również nie zakontraktował żadnego nowego zawodnika. Ważne jest natomiast to, że z klubu nie odeszli najlepsi siatkarze.

Działacze Politechniki potrzebują przede wszystkim nowego rozgrywającego. Najpoważniejszym kandydatem wydaje się Bartłomiej Neroj ze Skry Bełchatów, który będzie miał w zespole Mistrza Polski ogromny problem ze złapaniem się do meczowej "12". Rozważany jest również transfer innego siatkarza Skry, Alexa Damiao.

W kręgu zainteresowań znajduje się również Marcin Nowak z ZAK S.A Kędzierzyn Koźle oraz Jarosław Tepling z Energetyka Jaworzno.

Trefl Piłka Siatkowa SA Gdańsk


Beniaminek PlusLigi również nie pozyskał jak na razie żadnego zawodnika. W Gdańsku zrezygnowano natomiast z paru graczy, którzy pomogli w wywalczeniu awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

W Treflu nie zobaczymy już: Jarosława Stancelewskiego, Wojciecha Serafina, Krzysztofa Hajbowicza, Witolda Chwastyniaka oraz Marcina Drabkowskiego.

Działacze z Gdańska szukają wartościowego atakującego. W grę wchodzą: Wojciech Żaliński (Jadar), Brook Billings (Częstochowa) oraz Marcin Lubiejewski (Olsztyn). Z Radomia, Trefl chciałby również pozyskać Macieja Pawlińskiego i Grzegorza Kokocińskiego.

Odchodzą:
Jarosław Stancelewski (szuka klubu)
Wojciech Serafin (szuka klubu)
Krzysztof Hajbowicz (szuka klubu)
Witold Chwastyniak (Joker Piła?)
Marcin Drabkowski (szuka klubu)

Mam nadzieję, że moje transferowe podsumowanie pomogło wszystkim kibicom siatkówki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.