PlusLiga Kobiet: 5. kolejka za nami

Piąta kolejka rozgrywek PlusLigi Kobiet przyniosła sporą dawkę emocji, ale przede wszystkim nowego lidera. Aż dwa spotkania zakończyły się tie-breakiem.

fotografia ilustracyjna / Fot. Bartosz Senderek

ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna

Kolejna sensacja w Dąbrowie Górniczej, tym razem pozytywna dla zawodniczek ENION Energia, które pokonały mistrza Polski Bank BPS Muszyniankę Fakro Muszynę 3:0. Przed meczem zdecydowanym faworytem były podopieczne Bogdana Serwińskiego, jednak zawodniczki z Muszyny walkę nawiązały wyłącznie w drugim secie, który zakończył się wynikiem 27:25, w dwóch pozostałych znaczniej lepsze okazały się gospodynie wygrywając z dużą przewagą (oba sety zakończyły się wynikiem 25:17). MVP spotkania została rozgrywająca z Dąbrowy Magdalena Śliwa. Środowe zwycięstwo dało Dąbrowiankom fotel lidera PlusLigi Kobiet.

GCB Centrostal Bydgoszcz 2:3 BKS Aluprof Bielsko-Biała

Wyrównane spotkanie w Bydgoszczy zagrały siatkarki miejscowego Centrostali z wicemistrzem z Bielska-Białej. Pierwsze dwa sety należały do gospodyń i gdy publiczność w bydgoskiej hali była przekonana, że wygrana Centrostalu to tylko kwestia czasu wiatr w żagle złapały bielszczanki, które trzeciego seta wygrały 26:24. Podopieczne Igora Prielożnego jeszcze lepiej spisywały się w czwartym secie, wygrywając go z aż piętnastopunktową przewagą. Tie-break zakończył się wynikiem 10:15 na korzyść BKS-u.

KPSK Stal Mielec 3:2 IMPEL Gwardia Wrocław

Pięciosetowy pojedynek mogli obejrzeć również kibice z Mielca. Drużyna KPSK Stal Mielec zanotowała pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Mielczanki w tie-breaku pokonały Gwardię Wrocław uważaną za faworyta tego spotkania. W dzisiejszym meczu Gwardia grała bardzo nierówno, pierwszego seta wrocławianki przegrały z aż czternastopunktową różnicą, w drugiej odsłonie wygrały 25:22. Trzeci set to znów niemoc wrocławianek i porażka 25:13. Czwarta część meczu zakończyła się emocjonującą grą na przewagi, z której zwycięsko wyszły podopieczne trenera Błaszczyka (25:27). W finałowej odsłonie atut własnej hali wykorzystały zawodniczki Stali, ogrywając Gwardię 15:10. Po środowym meczu Gwardzistki spadły na piąte miejsce w tabeli, Mielczanki plasują się na przedostatniej lokacie.

PTPS Piła 1:3 Organika Budowlani Łódź

W Pile zwyciężył beniaminek. Organika Budowlani Łódź ograła PTPS w czterech setach. Pierwszy set zakończył się wynikiem 26:24 na korzyść pilanek, później coraz lepiej spisywały się zawodniczki z Łodzi, w drugim secie wygrywając po zaciętym pojedynku 29:27. Sety trzeci i czwarty zakończyły się wynikiem 25:22 dla łodzianek, które ostatecznie wygrały całe spotkanie 3:1. Wynik meczu nie zmienił znacząco pozycji obu zespołów: PTPS Piła zajmuje szóstą lokatę, zaś zespół z Łodzi jest siódmy.

Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:0 Gedania Żukowo

W ramach 5. kolejki już we wtorek siatkarki Pronar Zeto Astwa AZS Białystok pewnie pokonały Gedanit Żukowo 3:0. Dla siatkarek z Podlasia było to drugie zwycięstwo w tym sezonie, po którym z dorobkiem 6 punktów zajmują ósme miejsce. Zawodniczki z Żukowa w tym sezonie nie wygrały jeszcze nawet seta i zajmują ostatnią pozycję w ligowej tabeli.

Czwartek będzie dniem odpoczynku dla zawodniczek i kibiców PlusLigi Kobiet, pierwszy mecz 6. kolejki rozegrany zostanie już w piątek w Mielcu, gdzie miejscowa Stal podejmie akademiczki z Białegostoku.