PlusLiga Kobiet: 6. kolejka należała do gospodyń

Wszystkie spotkania rozgrywane w ramach 6. kolejki PlusLigi Kobiet wygrały gospodynie. W miniony weekend swoich kibiców zawiodły siatkarki z Dąbrowy, wrocławianki urwały punkt mistrzyniom a nowy liderem został Aluprof Bielsko-Biała.

/ Fot. PlusLiga KobietKPSK Stal Mielec / Fot. PAP/ Rozwadowski6. kolejkę PlusLigi Kobiet w piątek rozpoczęło spotkanie KPSK Stali Mielec z Pronarem Zeto Astwa AZS Białystok. Siatkarki z Mielca w końcu zaczęły zdobywać punkty, jednak jeszcze ani razu nie udało się im zainkasować kompletu, podobnie jak w środę - sobotnie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2.

Mielczanki dobrze rozpoczęły mecz wygrywając pierwszego seta 25:19, później „do głosu” doszły siatkarki z Podlasia wykrywając dwa sety z rzędu. Gospodynie nie poddały się. Na początku czwartej odsłony spotkania wyrobiły sobie przewagę, którą z ledwością „dowiozły” do końca seta. Tie-break jednak należał już tylko do nich, podopieczne Rafała Prusa pewnie pokonały białostockie akademiczki 15:6 i to one świętowały drugie zwycięstwo w tym sezonie. Statuetkę dla najlepszej zawodniczki meczu otrzymała Dorota Ściurka.

Sobota to dwa arcyciekawe spotkania. W Muszynie mistrz Polski podejmował IMPEL Gwardię Wrocław. Podopieczne Rafała Błaszczyka, choć uznawane były za zespół znacznie słabszy od Muszynianki, doprowadziły do tie-breaka urywając jeden punkt bardziej doświadczonym koleżankom. Warto przypomnieć, że siatkarki z Muszyny w poprzedniej kolejce przegrały 3:0 z Dąbrowskim MKS-em.

Wspomniane siatkarki z Dąbrowy Górniczej piątą kolejkę po sensacyjnym zwycięstwie nad mistrzyniami Polski zakończyły na fotelu lidera, w sobotę musiały jednak ustąpić miejsca koleżankom z Bielska-Białej. Dąbrowianki, które w środę znakomicie poradziły sobie z Muszynianką zostały rozgromione przez Aluprof. Bielszczanki szybko rozprawiały się z podopiecznymi trenera Kawki, wyniki setów 25:14, 25:15 i 25:11 mówią same za siebie. MVP spotkania została Mariola Wojtowicz.

W niedzielne popołudnie w Pile siatkarki PTPS-u podjęły Centrostal Bydgoszcz. Bydgoszczanki tylko w drugim secie potrafiły pokazać swoją wyższość, doprowadziły do gry na przewagi ostatecznie wygrywając 28:26. Pozostałe sety należały do pilanek, pierwszy i trzeci wygrały z 4-punktową przewagą. W czwartym całkowicie zdeklasowały rywala wygrywając 25:11. Tytuł dla najlepszej zawodniczki meczu powędrował do Agnieszki Kosmatki.

Tabela PlusLigi Kobiet po 6. kolejce rozgrywek / Fot. -Zakończenie kolejki miało miejsce w poniedziałek w łódzkiej hali „Parkowa”. Tu też lepsze okazały się gospodynie. Zawodniczki Organiki Budowlanych Łódź pokonały Gedanit Żukowo 3:0. Dla łódzkiego beniaminka było to trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Bez punktów nadal pozostaje Gedania Żukowo. Siatkarki z Żukowa coraz bardziej brną w strefę spadkową, podopiecznym Grzegorza Wróbla w tym sezonie nadal nie udało się wygrać choćby seta.