PlusLiga Kobiet: Aluprof pokonuje Gwardię i broni pozycji lidera

Gwardii nie pomogła magia własnej hali wypełnionej kibicami, wrocławianki uległy siatkarkom BKS Aluprof Bielsko-Biała przegrywając 1:3. Dobrą grą popisały się byłe Gwardzistki: Anna Barańska i Karolina Ciaszkiewicz.

Joanna Wołosz na rozegraniu / Fot. Bartosz SenderekChoć za nami już siedem kolejek PlusLigi Kobiet, drużyna ze stolicy Dolnego Śląska dopiero po raz drugi miała okazję zaprezentować się przed własną publicznością. Spotkanie w Hali Orbita obejrzało około 2500 kibiców.

W pierwszym secie siatkarki IMPEL Gwardii Wrocław nieco postraszyły rywalki. Choć początek meczu układał się wyjątkowo dobrze dla bielszczanek - na pierwszej przerwie technicznej wypracowały sobie pięciopunktową przewagę, podopieczne Rafała Błaszczyka zdołały odrobić stratę i doprowadzić do ciekawej końcówki, ostatecznie wygrywając 27:25.

Początek drugiego seta był w miarę wyrównany, na pierwszej przerwie prowadziły wrocławianki, później lepsze okazały się zawodniczki drużyny gości, które ostatecznie zakończyły seta zwycięstwem 25:20.

Trzecia odsłona meczu to całkowita dominacja podopiecznych Igora Prielożnego, na pierwszą przerwę bielszczanki schodziły z sześciopunktowym prowadzeniem, później przewaga wzrosła jeszcze bardziej, Anna Barańska / Fot. Bartosz Senderekna drugiej przerwie bielszczanki cieszyły się dziesięciopunktową przewagą. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:11 dla Aluprofu.

Czwarty set, podobnie jak dwa poprzednie, należał do zawodniczek z Bielska. Gwardzistki poprawiły nieco swoją grę, jednak przyjezdne nie pozwalały gospodyniom odskoczyć choćby na kilka punktów. Set zakończył się wynikiem 25:20 dla drużyny Igora Prielożnego.

MVP spotkania została wychowanka Gwardii Wrocław, grająca obecnie na pozycji przyjmującej w BKS-ie Karolina Ciaszkiewicz, w barwach bielskiej drużyny znakomicie spisywała się również Anna Barańska, która w latach 2001-2005 reprezentowała wrocławską drużynę.