136311 miejsce

PlusLiga Kobiet: AZS wygrał zacięty pojedynek w Białymstoku

Siatkarki Pronar Zeto Astwa AZS Białystok po pięciosetowym pojedynku pokonały we własnej hali IMPEL Gwardię Wrocław 3:2. Białostoccy kibice obejrzeli cztery wyrównane sety i jeden, który zakończył się bardzo wysoką wygraną Gwardii.

/ Fot. Bartosz SenderekBiałostocczanki lepiej od siatkarek z Wrocławia spisywały się w dwóch pierwszych partiach meczu. Zarówno w pierwszym jak i drugim secie pomiędzy zespołami toczyła się walka "punkt po punkcie", w decydujących momentach więcej zimnej krwi wykazywały podopieczne Wiesława Czaji wygrywając kolejno 25:20 i 25:22.

W trzecim secie doszło do czegoś nieprawdopodobnego, z wyrównanego pojedynku spotkanie przerodziło się w popis jednej drużyny, co ciekawe drużyny, która dotychczasowe dwa sety przegrała. W drużynie IMPEL Gwardii coś nagle ruszyło i po dobrych akcjach z udziałem Wołosz, Czerwińskiej i Efimienko na twarzach gwardzistek pojawił się uśmiech, a na tablicy wyników wysokie prowadzenie siatkarek z Wrocławia. Ostatecznie wrocławianki w dwadzieścia jeden minut rozprawiły się z akademiczkami z Podlasia 25:12.

Zespół Rafała Błaszczyka dobrą passę podtrzymał również w czwartej odsłonie meczu i na kilka minut przed końcem prowadził 23:19. Wtedy za odrabianie strat wzięły się miejscowe, którym szybko udało się doprowadzić do remisu 24:24. Wrocławianki kilkukrotnie nie mogły zakończyć partii, jednak ostatecznie po błędzie w białostockim bloku zdobyły dwupunktową przewagę i zakończyły seta wynikiem 29:27.

Zawodniczki Pronar Zeto Astwa AZS Białystok / Fot. Bartosz SenderekW tie-breku białostoccy kibice znów mogli podziwiać wyrównaną walkę, ostatecznie w decydujących momentach lepsze okazały się miejscowe, które zakończyły dodatkową partię wynikiem 16:14.

Pronar Zeto Astwa AZS Białystok - Impel Gwardia Wrocław 3:2 (25:20, 25:22, 12:25, 27:29, 16:14)