PlusLiga Kobiet: bez niespodzianki w Żukowie, Gwardia wygrała 3:0

W piątkowy wieczór nie doszło do niespodzianki na żukowskim parkiecie. Gwardia Wrocław w trzech setach pokonała pokonała Gedanię Żukowo.

IMPEL Gwardia Wrocław / fotografia ilustracyjna / Fot. Bartosz SenderekPiątek trzynastego okazał się pechowy dla zawodniczek Gedanii Żukowo. Podopieczne Grzegorza Wróbla nie przełamały złej passy i pozostają nadal jedynym zespołem PlusLigi Kobiet, który w tym sezonie nie wygrał jeszcze seta.

Gwardzistki pewnie wygrały piątkowe spotkanie, jednak w pierwszych setach wygrana podopiecznych trenera Błaszczyka nie była tak oczywista. Pierwszy punkt w meczu na swoim kocinie zanotowała Gedania, jednak Gwardzistki szybko wzięły się za odrabianie strat po chwili wychodząc na prowadzenie 5:2. Przewaga wrocławskiej drużyny nie była widoczna zbyt długo, przy wyniku 12:6 Gedanistki złapały wiatr w żagle i na przerwie technicznej prowadziły już dwoma punktami. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 22:25 dla Gwardii Wrocław.

Drugi set również wyrównany, z początku zauważalna była nawet przewaga Gedanii, jednak zawodniczki z Wrocławia na bieżąco odrabiały straty, na pierwszej przerwie Gedanistki prowadziły 8:6, chwilę potem Gedania zdobyła 9-ty punkt, a Rafał Błaszczyk poprosił o czas, po którym Wrocławianki zdobyły 3 punkty z rzędu. Na drugą przerwę to Wrocławianki schodziły zwycięskie. Później Żukowiankom udało się jeszcze doprowadzić do remisu 19:19, przy stanie 21:21 inicjatywę przejęły zawodniczki Gwardii, które wykonały znakomity finisz zdobywając po kolei 5 punktów.

Trzeci set to jednostronny popis gry Gwardii, podopieczne Rafała Błaszczyka zdobyły pierwsze siedem punktów w secie, przed przerwą techniczną zawodniczką z Pomorza udał się tylko raz zapunktować po drugim "czasie" dla trenera gospodyń. Na drugą przerwę techniczną zawodniczki schodziły z wynikiem 16:4, później Gwardzistki wypracowały 13 punktową przewagę. Gedanistki próbowały jeszcze odrabiać straty, ale ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:13 na korzyść wrocławskiej drużyny.

Najlepszą zawodniczką spotkania po raz trzeci w sezonie została zawodniczka Gwardii Katarzyna Mroczkowska, która w czasie całego meczu zdobyła 23 punkty. Wśród gospodyń najlepiej punktowała Justyna Sachmacińska, która na swoim koncie zapisała 13 punktów.

Gedania Żukowo - IMPEL Gwardia Wrocław 0:3 (22:25; 21:25; 13;25)

Po piątkowym spotkaniu drużyna IMPEL Gwardii Wrocław z dorobkiem 8 punktów awansowała na trzecie miejsce w tabeli PlusLigi Kobiet, Gedania Żukowo nadal zajmuje ostatnie miejsce.

W ramach 4. kolejki jutro zagrają w Muszynie mistrz Polski Bank BPS Muszynianka Fakro podejmie GCB Centrostal Bydgoszcz, w Łodzi spotkają się Organika Budowlani i Pronar Zesto Astwa AZS Białystok. w niedzielę BKS Aluprof Bielsko-Biała podejmie PTPS Piłę Kolejkę zamknie w poniedziałek mecz pomiędzy KPSK Mielec i drużynąENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza.

Źródło: Polsat Sport