PlusLiga Kobiet: Bielsko-Biała z trudem wygrała z Piłą

Aluprof Bielsko-Biała planowo wygrała z PTPS Piła, jednak nie było to zwycięstwo łatwe.

Zawodniczki BKS Aluprof Bielsko-Biała: Helena Horka (L), Agata Sawicka (C) i Dorota Świeniewicz (P) / Fot. PAPBKS Aluprof Bielsko-Biała wygrał dzisiaj zgodnie z założeniem z PTPS Piła. Wielkim zaskoczeniem była jednak dobra postawa zawodniczek z Piły i słaba forma bielszczanek. Punkty zdobyte w tym meczu faworytki zawdzięczają bardziej błędom pilanek w kulminacyjnych momentach gry, niż własnym umiejętnościom.

MVP spotkania została Anna Barańska, jednak na uznanie zasługuje również Paulina Maj - zawodniczka Piły, która wielokrotnie ratowała bardzo dobrym przyjęciem swój zespół.

Pierwszy set to pasmo niepowodzeń. Bielszczanki nie radziły sobie z przyjęciem zagrywki, popełniały liczne błędy. Podobnie grały zawodniczki z Piły, te jednak przystąpiły do gry bardzo zmotywowane, wspaniale działała asekuracja i obrona źle zagranych piłek, co odzwierciedliło się w wyniku. W końcówce toczyła się wyrównana i pełna napięcia walka, jednak to pilanki wygrały tego seta 23:25, co dla wszystkich było naprawdę dużym zaskoczeniem. Tak samo jak fakt, że Bielsko-Biała jak do tej pory nie pokazała niczego specjalnego.

Zawodniczki z Piły znakomicie rozpoczęły drugą partię spotkania. Walczyły, ratowały piłki, wzajemnie asekurowały się. Kompletnie rozbity zespół z Bielska pozbierał się po pierwszej przerwie technicznej i dzięki serii zdobytych punktów doprowadził do wyrównania. Role się odwróciły i to pilanki popełniały błędy, w zagrywce, ataku i przyjęciu. Dzięki temu Bielsko-Biała wygrała tę część spotkania. Jak mówią statystyki - bielszczanki zdobyły aż 10 punktów po błędach pilanek. (25:23)