PlusLiga Kobiet: BKS Aluprof w półfinale!

Siatkarki BKS Aluprof Bielsko-Biała wygrały trzecie z rzędu spotkanie z IMPEL Gwardią Wrocław i awansowały do półfinału fazy play off PlusLigi Kobiet. Gwardzistki na własnym terenie nie zdołały wygrać nawet seta.

Młode zawodniczki Gwardii Wrocław nie były dziś w stanie pokonać złożonej z siatkarskich gwiazd ekipy BKS-u. / Fot. Jarosław JakubczakSiatkarki z Bielska nie miały większego problemu z wrocławską Gwardią. Podopieczne Mariusza Wiktorowicza przyjechały do Wrocławia z zaliczką dwóch wygranych meczy. Niedzielne spotkanie w Orbicie było potwierdzeniem tego, że BKS zasługuje na walkę medal z najcenniejszego kruszcu.

W pierwszym secie bielszczanki szybko odskoczyły ekipie z Wrocławia, na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:2, tuż po niej asa serwisowego zaliczyła Anna Barańska. Później już nieco pewniej poczynały sobie Gwardzistki, po bloku Efimienko/Wołosz strata gospodyń spadła do 3 oczek, wtedy o czas poprosił trener Aluprofu. Po przerwie bielszczanki zaczęły systematycznie zwiększać swoją przewagę by zakończyć seta z zapasem siedmiu punktów.

Początek drugiej odsłony to dobra gra z obu stron. Na pierwszej przerwie jednym punktem prowadziły Gwardzistki, jednak dalsza część seta układała się już pod dyktando ekipy z Bielska. Przyjezdne punkt po punkcie zwiększały swoją przewagę nad mniej doświadczonymi zawodniczkami Gwardii. W końcówce popis dała była Gwardzistka Karolina Ciaszkiewicz. Druga partia po nieudanym serwie Bogumiły Barańskiej zakończyła się wynikiem 25:17 dla BKS-u.

Siatkarki BKS-u Aluprof awansowały do półfinału PlusLigi Kobiet, IMPEL Gwardia w najbliższym czasie stoczy bój o miejsca 5-8. / Fot. Jarosław JakubczakTrwający zaledwie 19 minut trzeci set potwierdził, że drużyny z Bielska i Wrocławia dzieli przepaść. Podopieczne Rafała Błaszczyka myślami były już chyba na meczu z Piłą. Partia rozpoczęła się od trzypunktowego prowadzenia Aluprofu, na które zareagował Rafał Błaszczyk. Po czasie na żądanie wrocławianki wprawdzie zmniejszyły stratę do jednego punktu, jednak już do końca spotkania nie zdołały osiągnąć nawet remisu. Końcówka meczu należała do bielszczanek, które zdobyły 7 punktów z rzędu i zakończyły seta wynikiem 25:9 wygrywając całe spotkanie 3:0.

IMPEL Gwardia Wrocław - BKS Aluprof Bielsko-Biała 0:3 (18:25, 17:25, 9:25)
MVP: Karolina Ciaszkiewicz

W rywalizacji do trzech zwycięstw "do zera" wygrały siatkarki BKS Aluprof Bielsko-Biała i to właśnie one w półfinale spotkają się ze zdobywcą Pucharu Polski Organiką Budowlanymi Łódź. IMPEL Gwardia Wrocław powalczy jeszcze o miejsca 5-8. Najbliższym rywalem Gwardzistek będzie drużyna PTPS-u Piła.