PlusLiga Kobiet: BKS znów wygrywa, Gwardia pokazała pazur

BKS Aluprof Bielsko-Biała pokonał IMPEL Gwardię Wrocław w drugim meczu fazy play off PlusLigi Kobiet. Gwardia nieco postraszyła rywalki w pierwszym i drugim secie.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - IMPEL Gwardia Wrocław 3:1 / Fot. Bartosz SenderekSiatkarki Gwardii, przez niektórych nazywane "młodymi wilczkami" nie raz udowodniły, że potrafią walczyć. Wrocławianki w tym sezonie napędziły strachu niejednemu zespołowi, tym razem podopieczne Rafała Błaszczyka napędziły nieco strachu kandydatowi do złotego medalu.

W pierwszym secie Gwardzistki szybko objęły prowadzenie, którego nie oddawały do ostatnich minut. Ostatecznie o losach seta zadecydowała gra na przewagi, więcej zimnej krwi zachowały gospodynie i to BKS mógł cieszyć się z prowadzenia 1:0.

Gwardia nie odpuściła także w drugim secie, który układał się bardzo podobnie do pierwszego. Gwardzistki tym razem dobrze wykorzystały końcówkę partii wygrywając 25:23.

Dobra gra przyjezdnych musiała podrażnić podopieczne Mariusza Wiktorowicza, które w trzeciej partii dominowały na parkiecie ostatecznie nokautując zespół z Wrocławia do ośmiu.

Bielszczanki niesione wysokim zwycięstwem dobrze rozpoczęły czwarty set i na pierwszej przerwie technicznej prowadziły już 8:3. Korzystny wynik udało się dowieźć do końca i BKS mógł cieszyć się z drugiego z rzędu zwycięstwa w fazie play off.

W rywalizacji do trzech zwycięstw BKS Aluprof Bielsko-Biała prowadzi 2:0. Mecz rewanżowy we wrocławskiej Hali Orbita zaplanowano na najbliższą niedzielę (godz. 14:45), ewentualny czwarty mecz rozegrany zostanie w poniedziałek o 18:00.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - IMPEL Gwardia Wrocław 2:1 (28:26, 23:25, 25:8, 25:17)

BKS: Jolanta Studzienna, Katarzyna Skorupa, Karolina Ciaszkiewicz, Eleonora Dziękiewicz, Natalia Bamber, Anna Barańska, Agata Sawicka (L) oraz Anna Kaczmar, Dorota Świeniewicz, Mariola Wojtowicz

Gwardia: Joanna Wołosz, Marta Czerwińska, Dominika Sobolska, Monika Czypiruk, Bogumiła Barańska, Zuzanna Efimienko, Aleksandra Krzos (L) oraz Olga Owczynnikowa, Aleksandra Szafraniec, Agnieszka Jagiełło