139413 miejsce

PlusLiga Kobiet: Centrostal we Wrocławiu przełamał złą passę

Siatkarki GCB Centrostalu Bydgoszcz, pokonując na wyjeździe IMPEL Gwardię Wrocław 3:2 przełamały złą passę pięciu meczy bez zwycięstwa.

We wrocławskim ataku tradycyjnie już dobrze spisywała się Katarzyna Mroczkowska. / Fot. Bartosz SenderekPrawe dwie godziny trwało spotkanie siatkarek IMPEL Gwardii Wrocław z GCB Centrostalem Bydgoszcz. W pierwszym secie przeważały przyjezdne, podopieczne Piotra Makowskiego prowadziły w kolejnych przerwach technicznych 8:4 oraz 16:9, by na koniec wygrać 25:19. W drugiej odsłonie nastąpił zwrot akcji i to wrocławianki dyktowały warunki na parkiecie, Gwardia zakończyła seta z 11 punktową przewagą szybko i pewnie rozprawiając się z rywalkami.

Trzeci set to wyrównana walka obu drużyn, na początku nieco lepiej spisywały się Gwardzistki, schodzące na pierwszą przerwę techniczną z dwupunktową zaliczką, chwilę później bydgoszczanki odrobiły stratę i już powoli zmierzały po zwycięstwo w secie. Wrocławianki jeszcze próbowały odwrócić koleje losu, broniąc piłki meczowej i doprowadzając do gry na przewagi. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały jednak zawodniczki Centrostalu i to one mogły cieszyć się z prowadzenia w meczu.

Po meczu na twarzach Gwardzistek gościł smutek. / Fot. Bartosz SenderekZ kolei czwarty set należał do wrocławianek, podopieczne trenera Błaszczyka od początku spisywały się lepiej od zawodniczek z Bydgoszczy, do pierwszej przerwy pozwoliły przyjezdnym na zdobycie zaledwie trzech punktów, a całego seta wygrały wysoko 25:15 i zapewniły sobie punkt w ligowej tabeli.

Aby rozstrzygnąć wynik spotkania musiał zostać rozegrany tie-break. Piąty set to wyrównana walka zakończona wyciekiem 16:14 dla Centrostalu.

IMPEL Gwardia Wrocław - GCB Centrostal Bydgoszcz 2:3 (19:25, 25:14, 24:26, 25:15, 14:16)

Wygrana we Wrocławiu przełamała złą passę zawodniczek z Bydgoszczy, które po raz ostatni wygrały spotkanie ligowe 7 listopada. Za tydzień wrocławska Gwardia ponownie zagra w Hali Orbita, ich rywalkami będzie MKS Dąbrowa Górnicza, zaś siatkarki Piotra Makowskiego pojadą do Białegostoku, by tam zmierzyć się z miejscowym AZS-em.