PlusLiga Kobiet: Dąbrowa Górnicza nadal na fali!

Dąbrowę Górniczą po piątkowym pojedynku można nazywać katem Muszynianki. Mineralne ponownie uległy zespołowi z Zagłębia 1:3, a styl gry, który zaprezentowały na parkiecie daleki był od poziomu Mistrzyń Polski.

/ Fot. W24Pierwszy set na początku był bardzo wyrównany, jedna i druga drużyna broniła piłek i długo walczyła, jednak to Muszynianka punktowała, schodząc na pierwszą przerwę techniczną z oczkiem przewagi. Później Dąbrowa Górnicza wyszła na prowadzenie, lecz Muszynianka doprowadziła do wyrównania. Gdy Muszynianka zaczęła popełniać proste błędy, dąbrowianki umacniały swoje prowadzenie. Gospodynie nie potrafiły jednak wykorzystać swojej przewagi i przyjezdne doprowadziły do remisu (15:15), aby następnie przejąć pałeczkę drużyny punktującej. Drużyna z Zagłębia jednak nie poddała się i zakończyła seta na swoją korzyść, a przyczynił się do tego pojedynczy blok Katarzyny Gajgał (25:23).Dąbrowa Górnicza ponownie triumfowała. / Fot. Dariusz Chećko

Druga partia spotkania ponownie rozpoczęła się od emocjonującej walki punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej dwoma oczkami prowadziła Muszynianka, lecz zaraz potem do głosu doszły dąbrowianki, które wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Mimo wprowadzenia na boisku Agnieszki Śrutowskiej, przewaga gospodyń ciągle rosła, dopiero, gdy u dąbrowianek przestało funkcjonować przyjęcie, Muszynianka zbliżyła się do rywalek. Nie udało się jednak doprowadzić do remisu, ponieważ Dąbrowa Górnicza nadal punktowała i wygrała tę partię 25:22.

Trzecia odsłona meczu pokazała, że aż dwóch przegranych setów potrzebowała Muszyna, aby otrząsnąć się i poprawić swoją grę. Zeszłoroczne Mistrzynie Polski wyszły na prowadzenie i skutecznie je powiększały. Natomiast Dąbrowa Górnicza miała problem ze skończeniem ataków. Dopiero w końcówce seta gospodynie zaczęły punktować, jednak nie dały rady wyrównać wyniku, a Muszynianka wygrała 25:17.