66419 miejsce

PlusLiga Kobiet: Dąbrowa Górnicza w najlepszej czwórce!

Dąbrowa Górnicza wygrała 3:1 trzecie spotkanie fazy play off w rywalizacji z Białymstokiem, tym samym zapewniając sobie miejsce wśród czterech najlepszych zespołów PlusLigi Kobiet i możliwość walki w strefie medalowej.

MKS Dąbrowa Górnicza awansował do najlepszej czwórki PlusLigi Kobiet / Fot. Grzegorz KucharekENION MKS Dąbrowa Górnicza był faworytem poniedziałkowego spotkania. Mając jednak na uwadze pierwszy mecz tych drużyn, gdzie zwycięstwo Dąbrowie nie przyszło łatwo, a także fakt, iż tym razem gra toczyła się na hali Białegostoku, można było liczyć na niespodziankę, albo przynajmniej wyrównaną walkę. Zaskoczenia jednak nie było, dąbrowianki pewnie pokonały Akademiczki, które popełniały wiele błędów i wydawać się mogło, że chwilami rezygnują z walki. Jedynie w trzecim secie role się odwróciły i to zespół z Zagłębia gubił się na boisku, co wykorzystywał Białystok, nabierając pewności siebie i poprawiając technikę. Determinacji wystarczyło im tylko na tę jedną partię.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando Dąbrowy Górniczej, która szybko wyszła na prowadzenie. Przewaga dąbrowianek na pierwszej przerwie technicznej wynosiła siedem oczek. Białostoczanki punktowały częściej po błędach Dąbrowy niż własnych akcjach. Nie przekroczyły bariery dwudziestu punktów i set zakończył się wynikiem 19:25.

Druga odsłona spotkania to nadal dominacja Dąbrowy Górniczej, która pod koniec grała zupełnie bez stresu, bawiąc się grą i ustawiając ją według siebie. Jedynie w początkowej fazie Akademiczki były w stanie doprowadzić do remisu, później pojawiły się problemy z przyjęciem zagrywki i błędy w innym elementach gry. Dąbrowa natomiast dalej punktowała, ustanawiając wynik 11:25.
Białystok walczył tylko w trzecim secie / Fot. Grzegorz Kucharek
Trzecia partia meczu nie była jednak ostatnią. Białostoczanki po dwóch wysoko przegranych setach były w stanie podjąć wyrównaną walkę. Dopiero w tej odsłonie wyszły na prowadzenie (5:3), które przez jakiś czas utrzymywały. Dąbrowianki dążyły do wyrównania
(6:6, 12:12, 15:15) i zdobycia przewagi, lecz niszczyły swoje szanse prostymi błędami. Natomiast Akademiczki poprawiły swój styl gry, bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka, padło kilka asów serwisowych. Białostoczanki uwierzyły w to, że mogą wygrać i dokonały tego (25:20).