135822 miejsce

PlusLiga Kobiet: Dąbrowa zmiażdżyła rywalki

Coraz większe kłopoty ma Gedania Żukowo. Drużyna z Pomorza nie wygrała w tym sezonie żadnego seta i zajmuje ostatnie miejsce w PlusLidze Kobiet. Przed meczem była nadzieja na powtórzenie wygranej z zeszłego roku - nie udało się.

Siatkarki MKS Dąbrowa Górnicza / Fot. Bartosz SenderekW dzisiejszym meczu 12. kolejki PlusLigi Kobiet, Gedania Żukowo podejmowała na własnym parkiecie Dąbrowę Górniczą. Faworyt w spotkaniu ostatniej drużyny w tabeli, z tą plasującą się na trzeciej pozycji, mógł być tylko jeden - zespół z Zagłębia. Nikt jednak nie spodziewał się aż tak sromotnej porażki pomorzanek. Wszyscy mieli na uwadze mecz w Dąbrowie Górniczej, gdzie Gedania chociaż przegrała, nie grała aż tak źle, a przede wszystkim zeszłoroczne spotkanie tych drużyn, gdzie Gedania, która i wtedy miała liczne kłopoty, pewnie wygrała z dąbrowiankami, zgarniając pełną pulę punktów. Dodatkowo jeszcze Dąbrowa Górnicza niedawno rozgrywała mecz z włoskim klubem Scavolini Pesaro, co mogło mieć wpływ na jej formę. Niespodzianki nie było, Dąbrowa Górnicza całkowicie zdeklasowała rywalki i umocniła swoją pozycję w tabeli, pozostawiając Gedanii Żukowo czarną wizję spadku do niższej ligi.

Pierwszy set nie zapowiadał totalnej klęski Gedanii. Zawodniczki z Pomorza na pierwszej przerwie technicznej traciły do dąbrowianek tylko trzy punkty. Później zaczęło się dla nich małe piekło, w którym temperatura z każdą kolejną minutą meczu rosła. Do następnej przerwy technicznej udało im się zdobyć tylko dwa oczka, a cały set skończył się przy wyniku 13:25.

Druga odsłona tego meczu zapowiadała się jeszcze gorzej. Dąbrowianki pruły do przodu i gdyby nie kilka własnych, żukowianki przegrałyby większą ilością punktów, niż ta rzeczywista, czyli 16:25.

Trzecia i ostatnia część spotkania niczego nie zmieniła, tylko pogorszyła sytuację Pomorzanek. Dąbrowianki nie chcąc dopuścić do odwrócenia losów spotkania, co często zdarza się w kobiecej siatkówce, grały bardzo skoncentrowane i narzuciły swoje tempo gry. Zanim Gedania zdążyła poczuć, że set się rozpoczął, drużyna gości miała już swoją piłkę setową i zakończyła mecz.

Dąbrowa Górnicza dodała do swojej puli komplet punktów, a Gedania - kolejne przegrane sety. Mało już jest osób, które wierzą w to, że zespół z Pomorza zacznie grać na poziomie PlusLigi Kobiet. To co prezentuje obecnie na pewno nie wygląda dobrze. Przyznaje to także trener Gedanii Paweł Kramek, który po meczu powiedział: Nie ma się co oszukiwać. Nasza drużyna to obecnie co najwyżej poziom środka tabeli I ligi.

Zespół Dąbrowy Górniczej na tle rywalek wypadł dobrze. Wprawdzie kolejny raz w ich grze pojawił się chwilowy przestój, czego wynikiem była utrata czterech punktów pod rząd (w drugim secie), ale nie zmieniło to w żadnym stopniu wyniku meczu. Muszą jednak nad tym pracować, gdyż może to napsuć krwi w spotkaniach z drużynami czoła tabeli. Gedania natomiast powinna poprawić wszystko, gdyż w tym meczu nie funkcjonowało nic, oprócz ataku, który chociaż nie zawsze skuteczny, pozwolił im poprawić wynik o kilka oczek.

MVP spotkania została Agata Pura (MKS Enion Energia Dąbrowa Górnicza).

Gedania Żukowo 0:3 ENION Energia Dąbrowa Górnicza

Składy drużyn:

Gedania Żukowo: Sachmacińska, Kurnikowska, Szymańska, Plebanek, Jeromin, Łozowska, Siwka (libero) oraz Łysiak, Kocemba, Pasznik, Łapin.

ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza: Agata Pura, Aleksandra Liniarska, Joanna Szczurek, Ewelina Sieczka, Marta Haładyn, Katarzyna Gajgał, Krystyna Strasz (libero).