Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19038 miejsce

PlusLiga Kobiet. Dąbrowianki rozpoczęły przygotowania do sezonu

Śmiech, zabawa, piłki i spora ilość piachu... To nie opis osiedlowej piaskownicy, ale pierwszy po przerwie trening Enionu Energia MKS Dąbrowa Górnicza.

Zawodniczki Enionu Energia MKS Dąbrowa Górnicza na pierwszym treningu po wakacyjnej przerwie / Fot. Agnieszka SławekPodczas gdy uczniowie myślą (a może i nie) o rozpoczynającym się lada dzień roku szkolnym, a studentów zaraz czekać będzie ostatni miesiąc wakacji – zawodniczki ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza zakończyły urlop. 16 sierpnia powróciły na parkiet. Na razie z powodu remontu Hali Centrum, jest to boisko do piłki plażowej. Na razie jest to tylko przygotowanie do sezonu, który rozpocznie się bardzo późno, bo dopiero w grudniu.

Zanim jednak dąbrowianki pojawiły się na „piachu”, w dąbrowskiej Hali Centrum miało miejsce pierwsze po przerwie spotkanie zarządu klubu i sztabu sportowego z zespołem. Stawiły się na nim prawie wszystkie zawodniczki. Zabrakło jedynie reprezentantek: Joanny Staniuchy-Szczurek, Matei Ikić, Ivany Plchotovej, Lucie Muhlsteinovej, a także Natalii Kurnikowskiej. Natomiast swój pierwszy oficjalny kontakt z drużyną miały byłe zawodniczki Muszyny – Izabela Żebrowska i Elżbieta Skowróńska. Z piłką zmaga się Małgorzata Lis / Fot. Paulina Paca

Szkoleniowcy wzięli pod uwagę wakacyjne lenistwo, przez co trening, który zaprezentowali zawodniczkom był lekki. - Trudno spodziewać się czegoś wielkiego. Długa przerwa była, a sezon zaczynamy troszeczkę później. Małymi krokami dojdziemy do optymalnej formy. Pomalutku, pomalutku, trzeba się wzmocnić, dojść do formy wydolnościowo – powiedział kierownik drużyny Leszek Rus.

Zdradził również tajemnicę, jak będą wyglądały dalsze treningi brązowych medalistek z poprzedniego sezonu. - Jutro wejdziemy chwilę na siłownię. Nie będzie to zbyt duże obciążenie, bo jest jeszcze za wcześnie. Później wrócimy na plażę – cały tydzień spędzimy na boisku do siatkówki plażowej. Potem wyjeżdżamy na obóz do Szczyrku, a jak wrócimy będziemy trenować na hali.

Libero Krystyna Strasz przyjmuje piłkę / Fot. Paulina PacaNa boisku do piłki plażowej siatkarki z Zagłębia najpierw przypomniały sobie jak odbija się piłkę sposobem dolnym i górnym, aby po oswojeniu się z grą przejść do ataków i w ostateczności – używania każdego z tych elementów w różnych kombinacjach. Nie obyło się bez śmiechu i żartów, szczególnie na temat własnego wakacyjnego „zastania”, czy podziału numerów na koszulkach, które dziewczyny „komisyjnie” rozdzieliły.


Małgorzata Lis / Fot. Paulina PacaTrening zakończył się na chwilę przed wielką ulewą, która sparaliżowała wszystkie okoliczne miasta Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Siatkarkom MKS udało się schować do samochodów, nim zdążyły zmoknąć – czyżby to był znak, że szczęście będzie towarzyszyło drużynie przez cały przyszły rok? Miejmy taką nadzieję. Najpierw jednak długie, ze względu na późniejsze rozpoczęcie rozgrywek, przygotowanie do sezonu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.