Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

49246 miejsce

PlusLiga Kobiet. Dąbrowianki rozpoczęły przygotowania do sezonu

Śmiech, zabawa, piłki i spora ilość piachu... To nie opis osiedlowej piaskownicy, ale pierwszy po przerwie trening Enionu Energia MKS Dąbrowa Górnicza.

Zawodniczki Enionu Energia MKS Dąbrowa Górnicza na pierwszym treningu po wakacyjnej przerwie / Fot. Agnieszka SławekPodczas gdy uczniowie myślą (a może i nie) o rozpoczynającym się lada dzień roku szkolnym, a studentów zaraz czekać będzie ostatni miesiąc wakacji – zawodniczki ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza zakończyły urlop. 16 sierpnia powróciły na parkiet. Na razie z powodu remontu Hali Centrum, jest to boisko do piłki plażowej. Na razie jest to tylko przygotowanie do sezonu, który rozpocznie się bardzo późno, bo dopiero w grudniu.

Zanim jednak dąbrowianki pojawiły się na „piachu”, w dąbrowskiej Hali Centrum miało miejsce pierwsze po przerwie spotkanie zarządu klubu i sztabu sportowego z zespołem. Stawiły się na nim prawie wszystkie zawodniczki. Zabrakło jedynie reprezentantek: Joanny Staniuchy-Szczurek, Matei Ikić, Ivany Plchotovej, Lucie Muhlsteinovej, a także Natalii Kurnikowskiej. Natomiast swój pierwszy oficjalny kontakt z drużyną miały byłe zawodniczki Muszyny – Izabela Żebrowska i Elżbieta Skowróńska. Z piłką zmaga się Małgorzata Lis / Fot. Paulina Paca

Szkoleniowcy wzięli pod uwagę wakacyjne lenistwo, przez co trening, który zaprezentowali zawodniczkom był lekki. - Trudno spodziewać się czegoś wielkiego. Długa przerwa była, a sezon zaczynamy troszeczkę później. Małymi krokami dojdziemy do optymalnej formy. Pomalutku, pomalutku, trzeba się wzmocnić, dojść do formy wydolnościowo – powiedział kierownik drużyny Leszek Rus.

Zdradził również tajemnicę, jak będą wyglądały dalsze treningi brązowych medalistek z poprzedniego sezonu. - Jutro wejdziemy chwilę na siłownię. Nie będzie to zbyt duże obciążenie, bo jest jeszcze za wcześnie. Później wrócimy na plażę – cały tydzień spędzimy na boisku do siatkówki plażowej. Potem wyjeżdżamy na obóz do Szczyrku, a jak wrócimy będziemy trenować na hali.

Libero Krystyna Strasz przyjmuje piłkę / Fot. Paulina PacaNa boisku do piłki plażowej siatkarki z Zagłębia najpierw przypomniały sobie jak odbija się piłkę sposobem dolnym i górnym, aby po oswojeniu się z grą przejść do ataków i w ostateczności – używania każdego z tych elementów w różnych kombinacjach. Nie obyło się bez śmiechu i żartów, szczególnie na temat własnego wakacyjnego „zastania”, czy podziału numerów na koszulkach, które dziewczyny „komisyjnie” rozdzieliły.


Małgorzata Lis / Fot. Paulina PacaTrening zakończył się na chwilę przed wielką ulewą, która sparaliżowała wszystkie okoliczne miasta Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Siatkarkom MKS udało się schować do samochodów, nim zdążyły zmoknąć – czyżby to był znak, że szczęście będzie towarzyszyło drużynie przez cały przyszły rok? Miejmy taką nadzieję. Najpierw jednak długie, ze względu na późniejsze rozpoczęcie rozgrywek, przygotowanie do sezonu.Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.