Facebook Google+ Twitter

PlusLiga Kobiet: doświadczenie zwycięża

Po czterech zaciekłych spotkaniach między Muszyną a Dąbrową Górniczą, w piątym o zwycięstwie zaważyło doświadczenie zeszłorocznych mistrzyń Polski, które pewnie pokonały zespół z zagłębia 3:1.

Muszynianka awansowała do finału / Fot. Paulina PacaFinał PlusLigi Kobiet zapowiada się tak samo jak w zeszłym roku. Faworyci okazali się faworytami i tak kolejny raz o Mistrzostwo Polski walczyć będzie Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna i BKS Aluprof Bielsko-Biała. Podczas gdy bielszczanki po pewnych zwycięstwach z Organiką udział w finale miało zapewniony od jakiegoś czasu, to Muszyna musiała o niego zawalczyć. Po czterech zaciekłych spotkaniach z Dąbrową Górniczą, która, mimo iż nie była faworytem, stawiała zaciekły opór, przyszedł czas na piąte - decydujące.

Rozegrany wczoraj w Muszynie mecz pokazał, że doświadczenie na boisku jest bardzo potrzebne. Muszynianka pewnie pokonała 3:1 Dąbrowę Górniczą, która w porównaniu z poprzednimi spotkaniami zagrała poniżej swoich możliwości. Zespołowi z Zagłębia zabrakło pewności siebie, a stres powodował, że popełniały liczne błędy.

Pierwszy set rozpoczął się od razu szybkim prowadzeniem zespołu z Muszyny, który wyprowadzał liczne ataki i bloki. Natomiast Dąbrowianki, jak zresztą w całym meczu, miały problemy z przyjęciem, przez co nie mogły rozegrać akcji po swojej myśli. Dodatkowo wyraźnie spięte dąbrowianki popełniały liczne błędy, niczym nie zagrażając Mineralnym. Gospodynie, zatem pewnie i bez problemów doszły do 25 punktu i wygrały 25:18.

Druga partia meczu
przebiegała identycznie do pierwszej. Muszynianka z uśmiechem zdobywała kolejne punkty, a dąbrowianki gubiły się na boisku. Nadal źle funkcjonowało przyjęcie, co nie pozwalało na wyprowadzenie jakichkolwiek skutecznych ataków, a te wyprowadzone były skutecznie blokowane przez Mineralne (25:19).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.