PlusLiga Kobiet: Gedania żegna się z PlusLigą Kobiet!

We wtorkowym spotkaniu fazy play-off PlusLigi Kobiet, Gedania Żukowo czwarty raz uległa Stali Mielec. W rezultacie Pomorzanki żegnają się z PlusLigą Kobiet, a drużyna z Mielca ma szansę na utrzymanie.

Gedania opuszcza PlusLigę Kobiet. / Fot. Dariusz ChećkoPierwszy set spotkania należał do gospodyń. Do pierwszej przerwy technicznej prowadziły trzema punktami, a przewagę utrzymały do stanu gry 7:4. Wtedy mielczanki zdołały wyrównać wynik, aby następnie uciec gospodyniom. Gedania nie poddała się bez walki i doprowadziła do remisu (13:13), którego nie potrafiła jednak wykorzystać. Także w końcówce seta zespół z Pomorza walczył o piłki, lecz to mielczanki wygrały 25:22.

Druga odsłona spotkania to dominacja Stali, która po zdobyciu przewagi na początku seta, utrzymała ją do samego końca. Na nic zdały się próby ratowania wyniku przez trenera Gedanii. Mielczanki wykorzystały słabe punkty gedanistek i nie pozwoliły odebrać sobie cennych oczek (pomijając trzykrotne bronienie piłki serowej).

Trzecia i zarazem ostatnia część meczu nie różniła się wiele od poprzedniej. Drużyna
z Mielca szybko wyszła na prowadzenie, a Gedania jeszcze gorzej niż wcześniej grała w ataku, co zostało skutecznie wykorzystane przez przyjezdne. Stal prowadziła nawet dziewięcioma oczkami (21:12), w pełni kontrolowała rytm gry i sytuację na boisku, a w rezultacie bez problemów wygrała 25:15, a cały mecz 3:0.

Dzięki temu spotkaniu drużyna Stali Mielec wywalczyła sobie możliwość walki o utrzymanie w PlusLidze Kobiet, natomiast Gedania Żukowo żegna się z najwyższą ligą rozgrywek kobiecych w Polsce.