PlusLiga Kobiet: Gwardia wywozi dwa punkty z Piły

IMPEL Gwardia Wrocław wyszła zwycięsko z pięciosetowego pojedynku z PTPS-em Piła. Kibice obejrzeli wyrównane spotkanie na inaugurację 8. kolejki PlusLigi Kobiet.

IMPEL Gwardia Wrocław (fotografia ilustracyjna) / Fot. Bartosz SenderekPierwszy set to bardzo wyrównana walka, zwłaszcza w końcówce, kiedy to na przemian piłki setowej broniły zawodniczki obu zespołów. Ostatecznie lepsze okazały się Gwardzistki, wygrywając 27:25. Wrocławianki podtrzymały dobrą passę w drugiej odsłonie meczu, choć początek seta był w miarę wyrównany, to po pierwszej przerwie znacznie lepiej spisywały się wrocławianki, które pokonały gospodynie 25:17.

Po znakomitym secie Gwardii wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 3:0 dla przyjezdnych, jednak nic bardziej mylnego. Kolejne dwa sety zakończyły się zwycięstwami PTPS-u (kolejno 25:13 oraz 25:22).

O losach spotkania musiał zadecydować tie-break, w którym nieco lepsze okazały się Gwardzistki - podopieczne Rafała Błaszczyka seta wygrały 15:11.

Wygrana dała IMPEL Gwardii dwa punkty do ligowej tabeli i pozwoliła ekipie z Wrocławia awansować na czwartą lokatę. PTPS Piła plasuje się jedną pozycję niżej.

Swoją pierwszą w tym sezonie statuetkę dla najbardziej wartościowej zawodniczki (MVP) odebrała Monika Czypiruk, która na swoim koncie zapisała 13 punktów.

Źródło: Polsat Sport