PlusLiga Kobiet: Gwardzistki pokonały AZS Białystok 3:1

Siatkarki IMPEL Gwardii Wrocław pokonały przed własną publicznością drużynę Ponar Zeto Astwa AZS Białystok 3:1. Białostocczanki wygrały pierwszego seta w tym sezonie.

Joanna Szeszko próbuje przebić wrocławski blok / Fot. Bartosz SenderekWe Wrocławiu lepsze okazały się gospodynie. Podopieczne Rafała Błaszczyka dobrze rozpoczęły mecz. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły aż siedmioma punktami. Potem przewaga się jeszcze zwiększyła. Jednak "akademiczki" nie oddały łatwo seta, pod koniec którego "podkręciły nieco tempo". Ostatecznie musiały uznać wyższość Gwardzistek.

Drugi set był bardziej wyrównany. Wrocławianki starały się kontrolować sytuację i szybko nadrabiać straty, ostatecznie wygrywając 25:22.

Trzeci set należał do drużyny gości. Białostocczanki prowadziły na kolejnych przerwach technicznych: 8:7, 16:13, ostatecznie wygrywając seta 25:23.

Radość z wygranej była ogromna... / Fot. Bartosz SenderekLosy całego spotkania rozstrzygnęły się w czwartym secie. Nienajlepiej rozpoczęły go zawodniczki Gwardii Wrocław, które musiały odrabiać straty. Na kilka minut przed końcem prowadziły już 21:19 i po dramatycznej wymianie punktów set zakończył się wynikiem 25:23.

IMPEL Gwardia Wrocław - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:1 (25:21, 25:22, 23:25, 25:23).

MVP spotkania została atakująca Gwardii - Katarzyna Mroczkowska, która zdobyła aż 24 punkty. Dla AZS-u najwięcej punktów zdobyła Agnieszka Starzyk (18).

Gwardzistki po raz pierwszy w tym sezonie grały przed własną publicznością i po raz pierwszy zapisały na swoim komplet punktów. Po dzisiejszym spotkaniu wrocławianki "wskoczyły" na 6. lokatę w tabeli PlusLigi Kobiet.
Drużyna z Białegostoku z zerowym dorobkiem zajmuje przedostatnie - 9. miejsce. Na czele tabeli znajduje się GCB Centrostal Bydgoszcz.

Ostatnie spotkanie 3. kolejki PlusLigi Kobiet zostanie rozegrane już jutro w Pile, gdzie miejscowy PSPS podejmie mistrza kraju: Bank BPS Muszyniankę Fakro Muszynę.