PlusLiga kobiet: łódzki beniaminek pokonał IMPEL Gwardię Wrocław

W meczu drugiej kolejki PlusLigi kobiet lepsze okazały się zawodniczki Organika Budowlani Łódź, które przed własną publicznością pokonały zespół okrzyknięty sensacją pierwszej kolejki - IMPEL Gwardię Wrocław.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Grzegorz Momot/PAPW pierwszym secie lepsze okazały się zawodniczki Budowlanych, które pokonały podopieczne Rafała Błaszczyka 25:19. Drugi set od początku lepiej układał się dla Gwardii, wrocławianki na drugiej przerwie technicznej prowadziły już 16:12, ostatecznie wygrywając seta 25:19 i wyrównując wynik na 1:1.

W trzecim secie pierwsze dwa punkty zdobyły łodzianki, jednak Gwardzistki natychmiast odrobiły stratę i na pierwszej przerwie technicznej prowadziły już 8:6, na drugiej przerwie technicznej górą były już podopieczne trenera Popika, prowadząc 16:14 i to one wygrały całego seta 25:19, obejmując prowadzenie 2:1 w całym meczu.

Czwarty set lepiej rozpoczęły Gwardzistki, na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:6. Później lepiej zaczęły się spisywać zawodniczki Budowlanych Łódź, które do drugiej przerwy wypracowały sobie 6-punktową przewagę, i to właśnie łodzianki pewnie z przewagą 9 punktów wygrały seta, tym samym zapewniając sobie 3 punkty do ligowej tabeli.

MVP spotkania została Katarzyna Zaroślińska (Organika Budowlani Łódź).

Beniaminek z Łodzi wygrał pierwszy mecz w tym sezonie, tydzień temu siatkarki Organika Budowlani Łódź przegrały Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna. Dla Gwardii jest to pierwsza porażka w sezonie, podopieczne trenera Błaszczyka w zeszłym tygodniu na wyjeździe pokonały w tie-breaku faworytki - siatkarki ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza.

W pozostałych meczach tej kolejki siatkarski KPSK Stal Mielec przegrały 0:3 na własnej hali z PTPS Piła. Gedania Żukowo musiała uznać wyższość GCB Centrostal Bydgoszcz (0:3), a w hitowym meczu kolejki Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna pokonała przed własną publicznością BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1.

Jeszcze dziś w ramach PlusLigi kobiet Pronar Zeto Astwa AZS Białystok u siebie podejmie ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza.