PlusLiga Kobiet: mistrzynie Polski ograły Centrostal Bydgoszcz

Siatkarki Muszynianki Fakro Muszyna po wygranym 3:0 dziś meczu z GCB Centrostal Bydgoszcz awansowały na pierwsze miejsce w tabeli.

Logo Muszynianki Muszyna / Fot. Materiały prasowe klubuPierwszy set spotkania bardzo wyrównany, z początku znacznie lepiej spisywały się Bydgoszczanki, podopieczne Piotra Makowskiego prowadziły na kolejnych przerwach technicznych dwoma punktami. Przy wyniku 17:22 inicjatywę przejęły gospodynie, które szybko odrobiły stratę doprowadzając do remisu 22:22, później oba zespoły doganiały się punkt po punkcie. O wyniku pierwszego seta zadecydowała gra na przewagi w której lepsze okazały się siatkarki z Muszyny kończą wynikiem 26:24.

Drugiego seta zdecydowanie lepiej rozpoczęły gospodynie zdobywając trzy pierwsze punkty z rzędu. Na pierwszej przerwie technicznej podopieczne Bogdana Serwińskiego prowadziły 8:4. Przy wyniku 13:7 Piotr Makowski wykorzystał drugą przerwę w secie, jednak uwagi trenera nie uskrzydliły drużyny, na drugiej przerwie zawodniczki Centrostalu Bydgoszcz przegrywały siedmioma punktami. Po drugiej przerwie zawodniczki z Bydgoszczy spisywały się nieco lepiej doprowadziły nawet do remisu 17:17, jednak mistrzynie Polski kontrolowały grę, ostatecznie po punkcie zdobytym przez Joannę Mirek wygrały 25:22.

Początek trzeciego seta był bardzo wyrównany, do pierwszej przerwy nie była widoczna przewaga żadnej z drużyn. Po przerwie na prowadzenie wyszły zawodniczki Muszynianki, na drugiej przerwie prowadziły już pięcioma punktami. Końcówka meczu należała już do gospodyń, Bydgoszczanki jeszcze próbowały odrabiać straty, ale Muszynianka oddaliła się na bezpieczną liczbę punktów, pewnie wygrywając seta 25:20 i kończąc cały mecz wynikiem 3:0.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Joanna Mirek, która zapisała na swoim koncie 12 punktów, w zespole przeciwnym nieźle spisywały się Katarzyna Mróz i Joanna Kuligowska (obie po 11 pkt).

Po spotkaniu w Muszynie drużyna Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna wyprzedziła Centrostal i zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Trzecia z dorobkiem 8 punktów jest IMPEL Gwardia Wrocław, która wczoraj pewnie pokonała Gedanię Żukowo 3:0. Jeszcze dziś rozegrane zostanie spotkanie pomiędzy Organiką Budowlani Łódź i zespołem Pronar Zeto Astwa AZS Białystok.