46781 miejsce

PlusLiga Kobiet. Muszynianki mistrzyniami Polski!

Sezon 2010/2011 jest niezwykle udany dla siatkarek Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna. Po zdobyciu Pucharu Polski, podopieczne Bogdana Serwińskiego tiumfowały w walce o złoty medal w lidze, wygrywając trzeci mecz finału z Atomem Sopot 3:1.

Pierwsze dwa spotkania batalii o "złoto", rozegrane w Muszynie, padły łupem Muszynianki. Siatkarki tego zespołu znajdowały się więc w niewykle komfortowej sytuacji i do zrealizowania marzeń wystarczyło postawić "kropkę nad i". Mimo iż z Atomem musiały zagrać w Hali Stulecia, a nie w Ergo Arenie, gdzie przez cały sezon sopocianki podejmowały swoje rywalki, to nie przeszkodziło to w żaden sposób zdobywczyniom Pucharu Polski wygrać trzeci pojedynek i bez porażki sięgnąć po trofeum.

Dominacja przyjezdnych

Przewaga siatkarek BPS-u praktycznie nie podlegała dyskusji. Mogły one zwyciężyć nawet 3:0, ale po dwóch pierwszych, pewnie wygranych setach, w trzecim w ich szeregi wdarło się rozluźnienie, które wykorzystały gospodynie. Niemniej jednak, w premierowej odsłonie muszynianki "zmiotły" z parkietu przeciwniczki, triumfując 25:13.

Druga partia rozpoczęła się od walki punkt za punkt, lecz od pierwszej przerwy technicznej przyjezdne powiększały jednopunktowe prowadzenie. Już na drugim czasie różnica była tak duża, że tylko najwięksi optymiści wśród kibiców "Atomówek" mogli wierzyć w odwrócenie losów tego seta. Co prawda w samej końcówce ich pupilki odrobiły nieco straty, jednakże nastąpiło to za późno i Joanna Kaczor spokojnym atakiem zakończyła zabawę.

Nadzieja Atomu

W kolejnej części zawodniczki z Trójmiasta starały się zmienić przebieg wydarzeń na parkiecie, uzyskując od pierwszych akcji kilkupunktową przewagę. Udawało się to m.in. dzięki skutecznej kontrze i dobrej postawie na siatce. W końcu odblokowała się, zupełnie we wcześniejszych fragmentach bezradna, Turczynka Ozsoy. Ten "zryw" w wykonaniu Trefla pozwolił na doprowadzenie w całym meczu do rezultatu 1:2.