PlusLiga Kobiet: Niespodzianka w Dąbrowie. Kryzys?

17. kolejka PlusLigi Kobiet przyniosła sporą niespodziankę. 6 marca Dąbrowa Górnicza występująca w roli faworyta uległa Centrostalowi Bydgoszcz 0:3 (14:25, 18:25, 21:25).

Rozgrzani kibice Enion Energii MKS Dąbrowa Górnicza dopingują siatkarki. / Fot. PAP/Andrzej Grygiel6 marca bieżącego roku ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza poniósł kolejną porażkę w PlusLidze Kobiet. Po przegranej z Piłą i Aluprofem klub z Zagłębia na własnym parkiecie uległ 0:3 (14:25, 18:25, 21:25) Centrostalowi Bydgoszcz, który zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli. Czy można mówić o kryzysie w Dąbrowie Górniczej, która, mimo iż występowała w roli faworyta, poniosła kolejną klęskę?

Pierwszy set na początku był bardzo wyrównany. Obydwie drużyny badały przeciwnika, w grze pojawiały się nerwy. Niską skuteczność ataku mogła wynagrodzić waleczność w obronie. Błąd dotknięcia siatki Dąbrowy Górniczej zapoczątkował sześciopunktową serię Centrostalu. Gospodynie niwelowały straty, ale popełniały również liczne błędy w przyjęciu i zagrywce. Nie pomógł czas wzięty przez Waldemara Kawkę. Bydgoszcz wykorzystała swoją przewagę, nie pozwoliła Dąbrowie odrobić strat, a Dominika Kuczyńska zakończyła pierwszą partię 14:25.

Druga partia spotkania rozpoczęła się od prowadzenia Dąbrowy Górniczej, jednak po chwili sytuacja na boisku zmieniła się i zaczęła przypominać tą z pierwszego seta. Gospodynie nie mogły złapać rytmu gry i mimo tego, że występowały w roli faworyta - popełniały błędy. Kolejny raz skutecznie wykorzystała to Bydgoszcz, która na pierwszej przerwie technicznej prowadziła 5:8. Po wznowieniu gry dąbrowianki doprowadziły do remisu, jednak nie udało im się zmienić wyniku na swoją korzyść. Piotr Makowski poprosił o czas i zmobilizował swoje zawodniczki do dalszej gry, przez co podczas drugiej przerwy prowadziły 12:16. Mimo dalszych starań gospodyń, przewaga Bydgoszczy nie zmalała. Przyczyniły się do tego ataki Ewy Kowalkowskiej i Dominiki Kuczyńskiej (18:25).