PlusLiga Kobiet: Organika Łódź pokonała MKS Dąbrowę Górniczą

Drugi mecz w rywalizacji do trzech zwycięstw o brązowy medal PlusLigi Kobiet przebiegał w schemacie podobnym do pierwszego. Tym razem jednak Łódź wygrała 3:2, wyrównując tym ogólny wynik na 1:1.

Organika wygrała 3:2 / Fot. Paulina PacaOdbiciem lustrzanym sobotniego meczu można nazwać niedzielne spotkanie ENIONU Energia MKS Dąbrowa Górnicza z KS Budowlanymi Organiką Łódź. Tym razem to łodzianki wygrały najpierw dwa sety, później dwa przegrały, by ostatecznie zwyciężyć 3:2 w tie breaku. W sobotę taki sam sposób zwyciężyła Dąbrowa Górnicza. Stan rywalizacji w walce o brązowy medal PlusLigi Kobiet to 1:1. Wynik ten pokazuje, że nie bez powodu obydwie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli.

Pierwszy set spotkania rozpoczął się równą walką punkt za punk. Zwycięsko wyszła z tego Dąbrowa Górnicza, która wypracowała sobie trzypunktowe prowadzenie do pierwszej przerwy technicznej. Przyczyniła się do tego między innymi agresywna zagrywka dąbrowianek, w tym Magdaleny Sadowskiej, a także skuteczne ataki z pierwsze tempa. Dobra gra gospodyń utrzymała się do wyniku 11:9. Później łodzianki przełamały blokadę i zaczęły zdobywać punkty. Dąbrowianki natomiast popełniały wiele błędów, szczególnie w przyjęciu zagrywki, co skutecznie wykorzystał zespół przyjezdny, prowadząc na drugiej przerwie technicznej czterema punktami. Dobra gra łodzianek utrzymała się do końca seta, dzięki czemu zwyciężyły 25:18.

W drugiej partii Łódź szybko wyszła na prowadzenie, nawet do ośmiu punktów (4:12). Dąbrowianki popełniały wiele błędów, a przede wszystkim nie umiały skończyć ataków. Dobrze działał blok łodzianek. Dąbrowa Górnicza nie poddała się jednak i zaczęła odrabiać straty, tak, że na drugiej przerwie technicznej przegrywały tylko trzema oczkami. Później rozpoczęła się gra punkt za punkt, lecz prowadzenie łodzianek dało im zapas punktów i pozwoliło wygrać 25:21.
Dąbrowie zabrakło szczęścia w tie breaku. / Fot. Paulina Paca
Trzecia odsłona wyglądała inaczej niż dwie poprzednie. Dąbrowianki podczas krótkiej przerwy zmobilizowały siły i na pierwszej przerwie technicznej prowadziły już pięcioma punktami. Później popełniły jednak parę błędów, co wykorzystały łodzianki, zmniejszając prowadzenie gospodyń do jednego punktu. Dąbrowa nie pozwoliła na odebranie sobie zwycięstwa w tej partii. Zagrała bardzo dobrze blokiem i atakiem, przez co powróciły do prowadzenia pięcioma oczkami. Ponownie podziwiać można było grę punkt za punkt, lecz przewaga Dąbrowy spowodowała, że wygrały 25:19.