PlusLiga Kobiet: pierwszy krok w stronę medalu

Dąbrowa Górnicza i Łódź rozegrały wczoraj zacięty, pięciosetowy pojedynek w walce o brązowy medal. Dąbrowianki wygrały 3:2, a dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie tych drużyn.

Magda Sadowska została MVP spotkania / Fot. Paulina PacaTrzecia odsłona spotkania to początkowo równa gra obydwu drużyn. Dąbrowianki z dwoma oczkami przewagi zeszły na pierwszą przerwę techniczną. Później zespół z Łodzi doprowadził do remisu i tym razem to one prowadziły o dwa punkty. W zespole gospodyń nastąpił typowy dla tej drużyny zastój, przez co Budowlane zwiększają swoją przewagę. Na drugiej przerwie technicznej były lepsze o pięć punktów, które ostatecznie zamieniły się w wynik 25:15 dla Łodzi.

Czwarty set
rozpoczął się równo. Na pierwszej przerwie technicznej łodzianki prowadziły 8:3, a później ich przewaga rosła. Waldemar Kawka poprosił o czas dla swojej drużyna, która powracając na boisko doprowadziła do remisu 12:12. Jednak na drugiej przerwie technicznej przewaga przyjezdnych wzrosła ponownie do dwóch oczek. Mimo niwelowania strat przez dąbrowianki, wynik nie zmienił się na ich korzyść, ponieważ Łódź także punktowała, lecz w przeciwieństwie do gospodyń nie popełniała błędów własnych i wygrała 25:20.

Dopiero tie-break rozstrzygnął, kto wyjdzie z hali Centrum, jako zwycięzca. Piąty set zaczął się od prowadzenia Łodzi, która popełniła jednak kilka błędów, za sprawą, czego wynik zmienił się na korzyść gospodyń (5:3). Budowlane dzięki
asowi serwisowemu Karoliny Kosek doprowadziły do remisu (5:5). Podczas zmian stron boiska o dwa oczka wygrywają gospodynie. Prowadzenie Dąbrowy rosło i w rezultacie dąbrowianki wygrały 15:10, a całe spotkanie 3:2.
Łodzianki wczoraj uległy / Fot. Dariusz Chećko
Dąbrowianki wygrywając wczorajsze spotkanie zrobiły pierwszy krok w stronę brązowego medalu. Pierwszy i być może nie ostatni, jednak muszą liczyć się z tym, że Łódź nie podda się bez walki. Tym razem nie sprawdziło się stare przysłowie, że kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. Jednak w dzisiejszym rewanżowym spotkaniu może stać się wszystko. Na razie Dąbrowa Górnicza w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 1:0.
Dzisiaj o godzinie 17 kolejny emocjonujący mecz, na który zapraszam do dąbrowskiej hali Centrum.

MKS Dąbrowa Górnicza - Organika Budowlani Łódź 3:2
(25:21, 25:10, 15:25, 20:25, 15:10)

Stan rywalizacji 1:0 dla MKS Dąbrowa Górnicza

Składy zespołów:

MKS Dąbrowa Górnicza: Pura (2), Liniarska (11), Szczurek (14), Sieczka (12), Haładyn, Gajgał (6), Strasz (libero) oraz Wilczyńska, Sadowska (18), Walawender i Śliwa (2)

Organika Budowlani Łódź: Teixeira (7), Shelukhina (15), Pluta (2), Niemczyk (6), De Paula (14), Zaroślińska (14), Ciesielska (libero,1), Nowakowska, Kosek (11), Bryda (3), Jasińska i Koczorowska (3)