PlusLiga Kobiet: pierwszy krok w stronę medalu

Dąbrowa Górnicza i Łódź rozegrały wczoraj zacięty, pięciosetowy pojedynek w walce o brązowy medal. Dąbrowianki wygrały 3:2, a dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie tych drużyn.

Dąbrowianki uczyniły pierwszy krok w stronę brązowego medalu / Fot. Paulina PacaEmocjonujące spotkanie obserwowali kibice zebrani wczoraj w dąbrowskiej hali Centrum. W meczu o brązowy medal PlusLigi Kobiet rywalizowały ze sobą dwa zespoły, które sprawiły już niejedną niespodziankę - ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza i KS Budowlani Organika Łódź. Pierwszy z nich dzielnie stawiał czoła zeszłorocznym Mistrzyniom Polski i odrobinę szczęścia zabrakło do tego, aby awansować do ścisłego finału Play Off. Natomiast zespół z Łodzi spektakularnie pokonał Muszynę w Pucharze Polski i zgarnął to cenne trofeum. W Dąbrowie Górniczej lepsze okazały się gospodynie, wygrywając 3:2. Do zwycięstwa potrzebny był jednak tie-break, ponieważ łodzianki nie poddały się bez walki. Dzisiejsze spotkanie również zapowiada się ciekawie.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia Łodzi, natomiast Dąbrowa oddawała kolejne punkty. Gospodynie dobrze blokowały, lecz ich gra w pozostałych elementach pozostawiała wiele do życzenia. Budowlane broniły ataków wyprowadzanych przez rywalki. Gdy na zagrywce stanęła Ewelina Sieczka, a dąbrowianki popisały się serią skutecznych bloków, Dąbrowa doprowadziła do remisu (19:19), a potem pierwszy raz w całym spotkaniu wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca seta, zdobywając punkty przy akompaniamencie licznych błędów Łodzi (25:21)
Łódź cieszyła się tylko w 3 i 4 secie / Fot. Paulina Paca
Druga partia odwrotnie do pierwszej, rozpoczyna się prowadzeniem gospodyń. Podczas, gdy w ekipie przyjezdnej spadła skuteczność ataku, dąbrowianki raz po raz atakowały i na pierwszej przerwie technicznej prowadziły już 8:3. Zmiany, które wprowadzał w wyjściowym składzie Wiesław Popik w żaden sposób nie pomogły jego drużynie, która przegrywała nawet 4:14.
Dąbrowa Górnicza wciąż grała bardzo dobrze, nie pozwalając łodziankom na eliminowanie błędów. Gospodynie pewnie wygrały 25:10.