140601 miejsce

PlusLiga Kobiet: Piła wygrywa z Bydgoszczą

Mimo w miarę dobrej gry, Bydgoszcz kolejny raz nie potrafiła pokonać zespołu z Piły. Widocznie ciąży nad nimi fatum. PTPS Piła - Centrostal Bydgoszcz 3:1 (25:19, 26:28, 25:19, 25:11).

Agnieszka Kosmatka / Fot. PAP/ MamotW dzisiejszym meczu bydgoszczanki nie pokonały zgubnego uroku Piły i kolejny raz poległy w walce z tym zespołem. Udało im się odebrać pilankom jednego seta, ale była to bardziej wina błędów Piły. Bydgoszcz nie grała najgorzej w pierwszych setach, jednak ostatnia odsłona tego spotkania pogrążyła je ostatecznie. MVP spotkania została Agnieszka Kosmatka. Na uwagę w bydgoskim zespole zasługują młode zawodniczki, które mimo małego doświadczenia, punktowały i dorównywały starszym koleżankom.

Pierwszy set do przerwy był w miarę wyrównaną walką obydwu zespołów. Jednak po pierwszej przerwie technicznej gra uległa zmianie, bydgoszczanki popełniały więcej błędów w przyjęciu zagrywki i ataku, natomiast Piła grała bardzo spokojnie, wykorzystując każdą niedokładność w grze zespołu przyjezdnego. Bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka gospodyń, a kto zagrywa ten wygrywa, tak też set kończy się wynikiem 25:19.

Druga odsłona tego spotkania to nadal błędy w przyjęciu zagrywki ze strony Bydgoszczy. Pilanki próbowały wyjść na prowadzenie i zapewnić sobie wygraną, jednak w końcówce seta dają szansę Bydgoszczy, która tę szansę wykorzystuje. Pilanki popełniały błędy, grały niedokładnie i nerwowo, a Bydgoszcz zachowała spokój i skuteczność w trudnych momentach. Dużą pomocą było wprowadzenie na boisko Nowakowskiej, Polak i Kasprzyk. Bydgoszcz wygrywa tę część spotkania 26:28.

Trzeci set to nadal mądra gra Bydgoszczy i szanowanie piłki. Na początku bydgoszczanki grały dobrze, jednak następuje gorszy moment gry w tym zespole. Na drugą przerwę techniczną zeszły pokonane pięcioma punktami. Następnie Piła coraz bardziej powiększała swoje prowadzenie, grała skutecznie, a największym atutem była dobra zagrywka, która raz po raz kąsała zawodniczki z Bydgoszczy. Można powiedzieć, że właśnie dzięki dobrej zagrywce Piła wysunęła się na prowadzeniem, reszta elementów gry była na podobnym poziomie. 25:19

Ostatnia część meczu należała już tylko i wyłącznie do Piły. W Bydgoszczy wszystkie elementy gry zaczynały szwankować. Czwarta odsłona spotkania zaciera obraz całego meczu, Pilanki pewnie wygrywają 25:11.

Składy zespołów:

PTPS Piła: Kaczorowska, Konieczna, Matyjaszek, Tokarska, Wojtowicz, Kosmatka, Maj (L) oraz Martałek, Krawulska, Szczygielska

Centrostal Bydgoszcz: Kuczyńska, Mróz, Kuligowska, Kowalkowska, Zielińska, Leszczyńska, Wysocka (L) oraz Polak, Kasprzyk, Nowakowska, Pelc