PlusLiga Kobiet. Pilanki wywożą 3 punkty z Wrocławia

Siatkarki PTPS Piła pokonały na wyjeździe wrocławską Gwardię 3:1. Poniedziałkowym zwycięstwem za 3 punkty Pilanki zapewniły sobie awans do fazy play off PlusLigi Kobiet.

IMPEL Gwardia Wrocław / Fot. Jarosław JakubczakSpotkanie rozpoczęło się od punktu dla Gwardii zdobytego przez Monikę Czypiruk, chwilę później pilanki otrzymały od Joanny Wołosz prezent w postaci serwu w aut. Podopieczne Adama Grabowskiego prowadziły już 3:1. Prowadzenie gości nie trwało zbyt długo, Konieczna zaserwowała w siatkę, a na 3:3 mocnym atakiem wyrównała Bogumiła Barańska.

Później punktowały jeszcze Dominika Sobolska i Marta Czerwińska. Pilanki jednak nie dały odskoczyć gospodyniom na więcej niż dwa punkty. Na pierwszą przerwę techniczną po bloku punktowym w wykonaniu Gabrieli Wojtowicz i Ewy Kasprów oba zespoły zeszły na przerwę techniczną z dwupunktową różnicą. Bezpośrednio po przerwie Gwardzistkom udało się wykorzystać błędy rywalek i doprowadzić jeszcze do remisu 8:8. Jak się później okazało był to ostatni wynik remisowy. Pilanki zaczęły punktować, wykorzystując przede wszystkim błędy Gwardzistek. Pierwsza partia zakończyła się wygraną 25:16 dla PTPSu.

W drugiej odsłonie meczu Gwardzistki szybko odskakiwały rywalkom, na początku na jeden punkt, później przewaga urosła do sześciu oczek. Dobre zagrywki Zuzanny Efiminko oraz niezła gra w bloku Dominiki Sobolskiej sprawiły, że Gwardia na drugiej przerwie technicznej prowadziła pięcioma punktami. Pilanki zdołały zmniejszyć stratę do dwóch punktów (18:16), jednak po tym wyniku Gwardzistki zagrały jak zaczarowane nie pozwalając rywalkom praktycznie na nic. Serwowała Efimienko do bloków skakały Sobolska, Wołosz i Czerwińska a wynik zmieniał się tylko tylko po jednej stronie. Ostatecznie drugi set zakończył się wynikiem 25:16 dla IMPEL Gwardii.